Tiskové zprávy

Jsme na počátku změny v online prostředí, říká CEO českého projektu Maitreja (MAIT) Ladislav Kocián

Sdílej

V rámci českého projektu Maitreja vzniká ekosystém tokenu Mait a sociální síť Mait.me, která klade důraz na svobodu a soukromí. Aby projekt uspěl, bude se muset prosadit mezi silnou konkurencí a získat si své uživatele. Na to, v čem je Maitreja jiná, proč se do takto těžkého úkolu pustili a jak to souvisí s kryptoměnami, odpoví spoluzakladatel a CEO projektu Ladislav Kocián.

Můžete krátce představit sebe a svůj tým, jak dlouho na projektu Maitreja pracujete a co si od něj slibujete?

Projekt Maitreja dnes tvoří 15členný tým a první myšlenka na jeho realizaci vznikla již v roce 2016. Spolu s kolegou Martinem Rosinkem jsme od samého začátku věděli, že naším hlavním cílem je uzdravit online prostředí, obnovit v něm autenticitu a umožnit lidem aktivně se s námi podílet na budoucnosti projektu.

Měl jsem tehdy téměř dvacet let zkušeností s programováním, a tak jsme se pustili do vytváření jádra zdravé sociální sítě Mait.me. Byla to cesta plná výzev, a stále je, a jak se tým postupně rozrůstal přesunul jsem se do pozice vedoucího vývoje a CEO.

Velkou předností Mait.me je soukromí a kontrola nad vlastními daty uživatele. Proč je to důležité a co o nás vlastně dnešní sociální sítě ví? V čem to děláte jinak?

V uplynulých letech jsme si zvykli, že sítím předáváme obrovské množství dat a přišlo nám to jako normální. Postupně však začalo být zřejmé, k čemu sítě data začaly používat a hlavně, že nahraná data ve skutečnosti nikdy nebyla naše. Navíc udělujeme souhlas s tím, aby se data použila k vytvoření co nejlepšího profilu naší osobnosti, který pak slouží algoritmu jednak k personalizaci reklam a taky k tomu, aby nás u obrazovek udržel co nejdéle.

Pro Mait.me jsme se rozhodli najít zdravější cestu k financování, a proto nepotřebujeme reklamy. Zároveň se chceme navrátit zpět ke kořenům sociálních sítí, k tomu, k čemu byly dříve stvořeny – k navazování kontaktu s přáteli. Nepotřebujeme algoritmus, který vás přilepí k obrazovce na celé hodiny.

Důležité je, že uživatelská data u nás zůstávají výhradně ve vlastnictví samotného uživatele a my s nimi pracujeme pouze na základě výslovného souhlasu. Jakmile uživatel souhlas odvolá, nebudeme mít již možnost s jeho daty jakkoliv operovat.

Konkurovat současným gigantům s miliardami uživatelů není snadný úkol. Myslíte, že se to Mait.me podaří?

Nepochybně se blíží období velkých změn. Facebook zaznamenává úbytek aktivních uživatelů a průzkumy dokonce poukazují na klesající zájem mezi mladšími generacemi. Zdá se, že část společnosti si začíná být vědoma negativních dopadů algoritmů, které nás vtahují do pasti nekonečného scrollování obsahem a něco zásadního se v chování uživatelů začíná měnit. A to je přesně náš okamžik. Chceme vytvořit bezpečný prostor, ve kterém spolu lidé budou moci komunikovat s respektem, být autentičtí a zároveň spolurozhodovat o budoucnosti celé sítě Mait.me.

Hodně se soustředíte na změnu a chcete být asi i příkladem pro další sítě. Je reálné, že by se časem menší sociální sítě spojily a nabídly uživatelům interoperabilitu? Je reálné, že jednou napíšeme kamarádovi, který má účet na úplně jiné síti, bez nutnosti se tam registrovat?

Už nyní existují první projekty, které se zaměřují na přenos dat mezi různými sociálními sítěmi, funguje jim to a sklízí své první ovoce. Nás už letos čeká něco podobného. Začínáme malými krůčky, například jednotným přihlášením, což uživatelům umožní se registrovat na více sociálních sítí prostřednictvím jednoho formuláře.

Další kroky už budou daleko zajímavější. Plánujeme například možnost převést si všechny své příspěvky nebo seznam přátel na jinou síť. Tato inovace však vyžaduje obří otevřenost mezi sociálními sítěmi a ochotu spolupracovat. Pro sítě, jako je Mait.me, to nebude problém, ale pro ty, které mají byznys model postavený na manipulaci a monetizaci uživatelských dat, těm se do toho asi moc chtít nebude.

V rámci projektu budete mít svůj ERC-20 token postavený na Ethereu. Ten má fungovat ke společnému řízení v rámci komunity. Má i nějaké další funkce? Dočkají se uživatelé třeba nějakých odměn, ať už za aktivitu, podle počtu lajků, nebo jiných?

Přesně tak! Hlavním úkolem našeho tokenu je poskytnout uživatelům možnost aktivně spolurozhodovat. V současné době, teď během jara, se chystáme představit velký odměňovací program za aktivitu uvnitř sítě Mait.me. Bude postavený primárně na kvalitě tvořeného obsahu více než na kvantitě, což opět představuje určitou výzvu v optimálním nastavení parametrů pro hodnocení. Samozřejmě budeme odměňovat i ty uživatele, kteří přivedou své přátele nebo u nás vybudují velké a živé skupiny uvnitř sítě Mait.me.

V rámci ekosystému to nakonec nebude jen sociální síť, ale plánujete přidat spoustu dalších funkcí, jaké to jsou a jakou úlohu v tom všem bude hrát token Mait? Budou jím uživatelé platit za placené funkce nebo členství?

Kromě rozvoje naší sociální sítě Mait.me pracujeme také na vývoji samostatných aplikací, které nám myšlenkově zapadají do kolekce toho, jaké změny považujeme za potřebné v online prostředí. Jednou z našich nejsilnějších aplikací je Tellmee, kde lidé mohou vytvářet autentické video kvízy, u kterých neznáte otázky předem. Připravujeme také video službu pro všechny tvůrce, kteří chtějí rychle a snadno monetizovat svůj obsah, a hlasovací aplikaci postavenou na blockchainu.

Token MAIT v tomto kontextu poskytuje různé možnosti a zapadá nám do toho více způsoby. Plánujeme, že s ním bude možné v budoucnu platit za různé členství, a bude také fungovat i jako prostředek směny mezi uživateli. Držitelé tokenů MAIT budou mít také podíl na ziscích z budoucích realizovaných projektů. S tímto spojený staking program představíme ještě v letošním roce.

Řada projektů jde dnes cestou airdropů, vy jste zvolili ICO, tedy prvotní nabídku kryptoměny k prodeji. Nemalujme čerta na zeď, ale přece jen, nebojíte se, že s Vámi investoři potenciálně mohou přijít o peníze, pokud projekt i přes veškerou snahu nebude úspěšný? 

Naše ICO má tři fáze a nabízí možnost uzamknout získané tokeny na dobu jednoho nebo dvou let. Na přelomu let 2025 / 2026 plánujeme vstoupit na první burzu, což umožní směnu tokenů MAIT za klasický FIAT a opačně. Období do vstupu na burzu je pro nás klíčové především pro to, abychom mohli demonstrovat, že do té doby dokážeme vytvořit hodnotné produkty a získat velkou uživatelskou základnu.

Na rozdíl od většiny ICO přicházíme už teď s funkčními aplikacemi a sociální sítí Mait.me a máme za sebou kus odvedené práce. Nelákáme na pouhou myšlenku, která možná vznikne, my už aktivně tvoříme a vítáme každého, kdo se rozhodne k nám připojit. Pořád jsme startup, takže určité riziko tam samozřejmě je. Na druhou stranu vidíme ty trendy ve společnosti, které nám ukazují, že jdeme dobrým směrem. Do léta bychom rádi dosáhli 100 000 uživatelů.

Je něco, co by ještě mohlo čtenáře zajímat, než se sami vydají hledat svobodnou sociální síť Mait.me, ERC-20 tokeny Mait a začnou je postupně testovat? 

Rád bych dodal, že fungování celého našeho týmu a projektu je naprosto transparentní. Zakladatelé mají své vlastní firmy a jsme snadno dohledatelní. Věřím, že to je ve světě kryptoměn příjemná změna a projekty, které se dnes nebojí ukázat, kdo za nimi stojí, získávají větší míru důvěry. Zároveň jsme na samém začátku změny v online prostředí a my bychom byli rádi jedním z tahounů tohoto ozdravného procesu. Když se nad tím zamyslíme, neděláme to jen pro nás, ale i pro další generace, aby jejich život v online světě byl o něco snazší než ten náš.

Jak a kde si mohou případní zájemci najít více informací o projektu Maitreja, vyzkoušet sociální síť, případně se zapojit do ICO a podpořit tak změnu, kterou se snažíte iniciovat?

Více informací o našem projektu naleznou na webové stránce www.maitreja.org. Naše sociální síť funguje na doméně www.mait.me, a všechny podrobnosti o tokenu MAIT včetně White Paperu najdou na www.maitcoin.com.

Pokud by někdo zvažoval pořízení si svých prvních tokenů MAIT, ale stále si není v některých věcech zcela jist, můžeme se domluvit na osobním nebo online setkání a všechno do detailu probrat, moc rádi Vás poznáme – stačí napsat třeba na info@mait.me. Stejně tak, pokud by někdo cítil potřebu se k nám přidat do týmu a přispět svými zkušenostmi, určitě se o tom s Vámi rádi pobavíme..

Další:

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE
Leave a Comment

Nejnovější články

Autor knihy „Cena zítřka“ vidí Bitcoin jako jedinou věc, která vás může ochránit před okrádáním inflačního systému

Jeff Booth, autor knihy The Price of Tomorrow: Why Deflation is the Key to an…

15. 7. 2024

Donald Trump se údajně „v dobré náladě“ stále zúčastní konference BTC v Nashvillu poté, co přežil atentát

Generální ředitel BTC Inc. David Bailey oznámil, že mluvil s týmem bývalého prezidenta po pokusu…

15. 7. 2024

Zůstatek peněženky německé vlády po hysterickém prodeji téměř 90 % bitcoinů klesl na pouhých 5 800 BTC

Německá vláda prodala 88,4 % ze svých zabavených bitcoinů. Se zbývajícími 5 800 bitcoiny již…

12. 7. 2024

Předpověď ceny dogecoinu: DOGE předstihl ADA s objemem 800 milionů dolarů – získává dynamiku pro další růst?

Za posledních 24 hodin cena dogecoinu (DOGE) mírně vzrostla o 0,85 %. Ve stejném období…

12. 7. 2024

Institucionální investoři vykoupili 100 tisíc BTC za týden, zatímco cena BTC padala na několikaměsíční minima

Institucionální investoři do Bitcoinu nepřešli do kapitulace, ale naopak „vykupují pokles,“ uvádí data. On-chain analytická…

12. 7. 2024

Americká komise pro cenné papíry se rozhodla, že stablecoin BUSD není cenný papír! Možný precedens?

Současná politika americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) označující kryptoměny za neregistrované cenné…

12. 7. 2024
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz

This website uses cookies.

Read More