Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cena 2. největší kryptoměny útočí na 3 tisíce dolarů! Ethereum (ETH) láme svá maxima držící od roku 2022

Ethereum útočí na 3tisícovou dolarovou hranici. Při aktuální ceně 69 573 korun za jednotku je největší altcoin na cenových maximech za více než 20 měsíců.

Zatímco v tento moment byla cena Etherea jen asi 30 dolarů pod kulatou cenovkou 3 000 dolarů, dnes ráno se ETH krátce podívalo na 3 030 USD.

Za tento týden šlo již o druhý úspěšný výlet nad 3tisícovku. Naposledy se Ether obchodoval za tuto cenu před téměř 22 měsíci, když v květnu 2022 spěchal dolů, aby se ponořil do dlouhodobého medvědího trhu, který v červnu 2022 poslal jeho cenu až na cca 900 USD.

Růst 2. největší kryptoměny přichází v době, kdy trh čeká na možné schválení spotového ethereového exchange-traded fondu (ETF) Komisí pro cenné papíry a burzy Spojených států a implementaci Ethereum Improvement návrhu EIP-4844 prostřednictvím upgradu Dencun, který má snížit poplatky a zvýšit propustnost transakcí.

Společnost Bernstein zabývající se správou majetku nedávno navrhla, že ETH může být po BTC jedinou další kryptoměnou, která získá ETF ve Spojených státech. Aktuální sázkový kurz na Polymarketu naznačuje 48% šanci na schválení Ethereum spot ETF do 31. května.

Ethereum se svou dynamikou sázkových výnosů, designem šetrným k životnímu prostředí a institucionální užitečností pro budování nových finančních trhů má dobrou pozici pro mainstreamové institucionální přijetí, uvedli analytici Gautam Chhugani a Mahika Sapra.

Mezitím Eric Balchunas, ETF analytik Bloombergu, předpovídá dokonce 70% šanci na schválení tohoto fondu.

Nedávný růst ETH může být mimo jiné také spojen s očekávaným upgradem sítě. Dencun je naplánován na 13. března, kdy zavede několik EIP, včetně EIP-4844, také známým jako “proto-danksharding.”

Upgrade zjednodušuje transakční proces tím, že ukládá některá data mimo blockchain, zrychluje transakce a snižuje náklady. Některé zdroje dokonce hovoří o drastickém snížení ehereových transakčních poplatků na odesílání kumulativních dat L2 do hlavní sítě.

V aktuálním nastavení je Ethereum připraveno překonat 3 tisíce dolarů a jít na sever, přičemž jakékoli zprávy o možném přijetí ETF tuto trajektorii jen a jen podpoří. Jako všechny altcoiny se však musí spolehnout také na širší kryptoměnový trh v čele s Bitcoinem.

Další:

Od začátku roku se ty největší bitcoinové velryby nacpaly bitcoiny k prasknutí! 13 000 000 000 USD: Santiment

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *