Kauzy

Právnící Bankman-Frieda pro klienta žádají přístup k fondům a zaměstnancům FTX

Sdílej

Obhájci Sama Bankmana-Frieda tvrdí, že nebyl zapojen do předchozích neoprávněných transakcí a měl by mít přístup k majetku kryptoburzy.

SBF chce přístup k majetku a zaměstnancům FTX

Jedna z podmínek kauce brání bývalému CEO FTX v přístupu k finančním prostředkům FTX. Dopis podepsaný právníkem Bankman-Frieda Markem Cohenem soudci okresního soudu Spojených států Lewisi Kaplanovi žádá o zrušení tohoto omezení.

Právníci se zabývali transakcemi spojenými s údajným hackem, ke kterému došlo uprostřed probíhajícícho kolapsu kryptoměnové burzy v listopadu 2022. Podle dat analytické společnosti Nansen byly zaznamenány neoprávněné výběry z FTX v hodnotě více než 659 milionů dolarů.

 

Arizonská Senátorka předkládá návrh zákona, kterým by se Bitcoin stal zákonným platidlem

 

Dopis uvádí?

Od první předsoudní konference uplynuly téměř tři týdny a předpokládáme, že vládní vyšetřování potvrdilo to, co pan Bankman-Fried celou dobu tvrdil, totiž že k těmto aktivům neměl přístup a nepřevedl je. […]

Vzhledem k tomu, že jediný důvod, který byl pro tuto podmínku předložen, nebyl podpořen, domníváme se, že podmínka kauce uložená na konferenci by měla být zrušena.

Podle dopisu zaslaného Kaplanovi byl Bankman-Friedovi „zakázan přístup nebo převod jakýchkoli aktiv nebo kryptoměn FTX nebo Alamedy, včetně aktiv nebo kryptoměn zakoupených za prostředky od FTX nebo Alamedy,“ jak požadovaly americké úřady při prvním soudním jednání 3. ledna.

Kromě toho se dopis zabývá žádostí Ministerstva spravedlnosti USA z 27. ledna. Ministerstvo chce znemožnit Bankman-Friedovi komunikovat se současnými nebo bývalými zaměstnanci společností FTX a Alameda Research bez přítomnosti právníka.

Žalobci se obávají možného ovlivňování svědků poté, co se Bankman-Fried údajně 15. ledna prostřednictvím Signalu a e-mailu obrátil na Ryne Millera, současného generálního právníka FTX US, ve snaze „ovlivnit“ Millerovo svědectví.

Právníci Bankman-Frieda naopak uvedli, že takové omezení sníží schopnost jejich klienta obhájit se v tomto případě. Navíc by prý nemohl v soukromí mluvit ani se svým terapeutem, který je bývalým zaměstnancem FTX.

Závěr

Pokračuje kauza bývalého generálního ředitele kryptoburzy FTX, jejíž pád způsobil další vlnu kolapsů po zřícení Terry (LUNA) a UST, zasáhl více než milion věřitelů a poškodil důvěru v kryptosvět. Na kauci ve svém rodinném domě v Kalifornii Bankman-Fried čelí osmi obviněním, včetně podvodů a praní špinavých peněz, za které mu hrozí přes 100 let vězení.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE
Leave a Comment

Nejnovější články

Robert Kiyosaki říká, že Bitcoin za pár měsíců dosáhne 100 000 dolarů, investor mu dává přednost před Fedem

Autor knižních investičních bestesellerů, včetně knihy Bohatý táta, chudý táta, předpokládá, že od dosažení šestimístné…

21. 2. 2024

Worldcoin Sama Altmana (WLD) vygeneroval explozivní růst o 200 % po překonání milionu uživatelů peněženky

Kontroverzní biometrický kryptoprojekt Worldcoin (WLD) pro skenování očí raketově rostl a dosáhl nových historických cenových…

20. 2. 2024

Michaël van de Poppe říká, že Bitcoin před korekcí vzlétne na 58 tisíc USD, ale výrazně ho překoná DeFi

Široce sledovaný kryptoanalytik Michaël van de Poppe aktualizuje svůj výhled pro Bitcoin (BTC). Predikuje, že…

20. 2. 2024

Elizabeth Warrenová šířila falešný příběh o kryptu v Hamásu! Ministerstvo financí USA mělo data a nezasáhlo

Teorie vysoce postavené kryptokritičky senátorky Elizabeth Warrenové o hrozbách digitálních aktiv se neopíraly o reálné…

20. 2. 2024

Bank of America trpí masivním únikem dat! Poskytla prakticky vše, co hacker potřebuje ke krádeži něčí identity

Kolik úniků citlivých osobních údajů bude ještě třeba, než se něco změní? Bank of America…

19. 2. 2024

Bitcoin v nejbližší době dosáhne 65 000 USD, nebo klesne o 11 tisíc dolarů, pokud selže, říká Dave the Wave

Zkušený obchodník Dave the Wave říká, že Bitcoin je v bodě obratu, kdy může buď…

19. 2. 2024
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz

This website uses cookies.

Read More