Prodej LBRY tokenů na sekundárním trhu nespadá do definice cenných papírů, rozhodl soud!

Právník John Deaton urovnal nejasnosti případu SEC vs. LBRY během odvolacího slyšení, což mnozí nazvali vítězstvím celého kryptoprůmyslu proti přehnané regulaci vynucováním ze strany SEC,

 

Téměř 3000 zaměstanců krypto byznysů přišlo v lednu o práci

 

Prodej kryptoměn na sekundárních trzích

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v záznamu připustila, že prodej tokenů LBRY Credits (LBC) na sekundárním trhu nepředstavuje cenný papír…

7. listopadu 2022 SEC vyhrála případ proti proti společnosti LBRY za „nepovolenou emisi cenných papírů.” To vedlo ke strmému propadu ceny LBC a bankrotu společnosti stojící za vznikem stejnojmenné decentralizované sociální platformy.

Rozsudek kategorizoval každý prodej tokenu LBC během šestiletého období jako investiční smlouvu, aniž by zacházel do podrobností o specifikách transakcí. SEC doufala, že pokročí ve svém úsilí získat nadvládu na sekundárním krypto trhu a také jej přivést do své působnosti.

Deaton, který zastupoval technickou novinářku Naomi Brockwellovou jako amicus curiae, se snažil objasnit LBC transakce na sekundárním trhu, protože příkaz považoval za nejednoznačný a široký.

Amicus curia je jednotlivec nebo organizace, která není účastníkem právního případu, ale je oprávněna pomáhat soudu poskytováním informací, odborných znalostí nebo náhledů, které mají vliv na záležitosti v případu.

Advertisement

Deaton přesvědčil soudce, že transakce LBC na sekundárním trhu nebyly cenné papíry a ten potvrdil, že se na takové transakce rozsudek nevztahuje.

Rozhodnutí hraje ve prospěch kryptosektoru včetně společnosti Ripple v dlouhotrvajícím soudním sporu se SEC.

 

 

Leave a Comment

This website uses cookies.

Read More
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz