Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Téměř 3000 zaměstanců krypto byznysů přišlo v lednu o práci

Pro zaměstnance kryptoměn to byl leden těžký měsíc, přestože na trhu došlo k oživení a Bitcoin si v lednu připsal bezmála 40% zisk.

 

FTX dluží peníze mnoha společnostem: Apple, Netflix, Amazon, Binance, Coinbase a další!

 

Zmizelo 3000 pracovních míst

Kryptofirmy v lednu propouštěly, včetně Coinbase, Gemini, Digital Currency Group, ConsenSys a Blockchain.com. I přes růst BTC to byl pro kryptosektor těžký měsíc.

Největší propouštění zaměstnanců za měsíc iniciovala kryptoburza Coinbase, která 10. ledna snížila počet zaměstnanců o zhruba 950 zaměstnanců. Burzy Crypto.com, Luno a Huobi pak zaznamenaly snížení o přibližně 500 , 330 a 320 zaměstnanců.

Mezi další nedávné škrty v posledních dnech patří propuštění 30 zaměstnanců z kryptoplatformy Matrixport nebo poskytovatel krypto infrastruktury Prime Trust, který údajně snížil počet svých zaměstnanců o třetinu.

Zhruba 100 zaměstatnců přišlo o práci v kryptoburze Gemini a krypto konglomerát Digital Currency Group (DCG) a jeho dceřiné společnosti propustily 485 zaměstnanců.

Seznam pokračuje –  200 zaměstnanců bylo propuštěno kryptobankou Silvergate, 110 pracovních míst zrušených kryptoburzou Blockchain.com a 96 zaměstnanců propuštěných z mateřské společnosti peněženky MetaMask, ConsenSys.

Zdálnivě nekonečný seznam pokračuje stále dál. Škrty vedly ke zrušení celkem asi 3000 pracovních míst ze sektoru. Propouštěly pak také bigtechy, jako je Google, Amazon, Microsoft a Salesforce, Jen tyto 4 společnosti dohromady propustily asi 48 000 lidí.

 

Bitcoin na prahu bull marketu? Další várka bullish grafů: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *