Téměř 3000 zaměstanců krypto byznysů přišlo v lednu o práci

zoufalý, problémy, zaměstnanec, propouštění, lego

Pro zaměstnance kryptoměn to byl leden těžký měsíc, přestože na trhu došlo k oživení a Bitcoin si v lednu připsal bezmála 40% zisk.

 

FTX dluží peníze mnoha společnostem: Apple, Netflix, Amazon, Binance, Coinbase a další!

 

Zmizelo 3000 pracovních míst

Kryptofirmy v lednu propouštěly, včetně Coinbase, Gemini, Digital Currency Group, ConsenSys a Blockchain.com. I přes růst BTC to byl pro kryptosektor těžký měsíc.

Největší propouštění zaměstnanců za měsíc iniciovala kryptoburza Coinbase, která 10. ledna snížila počet zaměstnanců o zhruba 950 zaměstnanců. Burzy Crypto.com, Luno a Huobi pak zaznamenaly snížení o přibližně 500 , 330 a 320 zaměstnanců.

Mezi další nedávné škrty v posledních dnech patří propuštění 30 zaměstnanců z kryptoplatformy Matrixport nebo poskytovatel krypto infrastruktury Prime Trust, který údajně snížil počet svých zaměstnanců o třetinu.

Zhruba 100 zaměstatnců přišlo o práci v kryptoburze Gemini a krypto konglomerát Digital Currency Group (DCG) a jeho dceřiné společnosti propustily 485 zaměstnanců.

Seznam pokračuje –  200 zaměstnanců bylo propuštěno kryptobankou Silvergate, 110 pracovních míst zrušených kryptoburzou Blockchain.com a 96 zaměstnanců propuštěných z mateřské společnosti peněženky MetaMask

Advertisement
, ConsenSys.

Zdálnivě nekonečný seznam pokračuje stále dál. Škrty vedly ke zrušení celkem asi 3000 pracovních míst ze sektoru. Propouštěly pak také bigtechy, jako je Google, Amazon, Microsoft a Salesforce, Jen tyto 4 společnosti dohromady propustily asi 48 000 lidí.

 

Ripple spolupracuje s centrální bankou Černé Hory na novém pilotním programu digitální měny, uvedl premiér

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.