Bankrotující Alameda Research žaluje Voyager Digital o 446 milionů dolarů

soud, kauza, kauzy, právo, obvinění

Právníci FTX tvrdí, že se Voyager Digital podílel na kolapsu FTX tím, že „vědomě nebo bezohledně“ nasměroval prostředky zákazníků do společnosti Alameda.

 

Právnící Bankman-Frieda pro klienta žádají přístup k fondům a zaměstnancům FTX

 

Alameda obvinila Voyager

Sesterská společnost FTX – Alameda Research – žaluje zkrachovalou krypto lending společnost Voyager Digital o 445,8 milionu dolarů u soudu v Delaware.

Likvidátoři k tomu přistoupili ve snaze získat zpět splátky půjček, které FTX provedla před listopadovým kolapsem. Obě společnosti vyhlásily bankrot v roce 2022, Voyager o pár měsíců dříve- v červenci.

Po bankrotu požadoval poskytovatel kryptopůjček splacení všech nesplacených půjček společnosti FTX a její přidružené investiční společnosti Alameda.

Podle žalobců jsou splátky úvěru způsobilé k vrácení, protože byly provedeny tak blízko bankrotu FTX a Alamedy v listopadu. Zaplaceno bylo 248,8 milionů dolarů v září a v říjnu 193,9 milionů dolarů. Dalších 3,2 mil. USD úroků pak bylo vyplaceno v srpnu.

FTX potvrdila obvinění, že Alameda používala vklady zákazníků FTX pro své riskantní investice, ale dodala, že Voyager a další společnosti poskytující kryptopůjčky se také podílely na tom, že „vědomě nebo bezohledně“ nasměrovaly prostředky zákazníků směrem k Alamedě s „malou nebo žádnou náležitou péčí.“

Advertisement

Obchodní model Voyageru byl model feeder fondu. Vyžádal si drobné investory a investoval jejich peníze s malou nebo žádnou náležitou péčí do investičních fondů kryptoměn, jako jsou Alameda a Three Arrows Capital.

 

Ripple spolupracuje s centrální bankou Černé Hory na novém pilotním programu digitální měny, uvedl premiér

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.