Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Decentralizovaná alternativa Twitteru je spuštěna v Apple App Store: Damus

V App Store společnosti Apple byl schválen takzvaný „zabiják Twitteru“ postavený na decentralizované síti s integrovanýma BTC platbama.

 

Investoři BAYC mají méně než týden na to, aby se připojili ke skupinové žalobě proti Yuga Labs

 

Decentralizovaná alternativa Twitteru

Aplikace Damus používá decentralizovaná relé k distribuci end-to-end šifrovaných zpráv a má silného podporovatele v Jacku Dorseym. Na vývoji „sociální síťě, kterou ovládáte,“ se podílelo 44 vývojářů.

Ironií je, že o updatech pro tzv. “Twitter Killer” jeho tým i podporovatelé informují právě na Twitteru. Tým zde napsal, že přijetí do Apple App Store nebylo bezproblémové a předcházelo mu odmítnutí nejméně ve třech pokusech, než byla konečně aplikace Damus schválena.

Uvádějí:

Zakladatel Twitteru Jacku Dorsey poslal v polovině prosince na pomoc vývojářskému týmu Nostr přes 14 BTC – v té době asi 250 000 $. Nostr je decentralizovaná síť, na které je Damus postaven, umožňující mimo jiné end-to-end šifrované zasílání soukromých zpráv.

Podle stránek aplikace nevyžaduje registraci, e-mail ani telefonní číslo. Je také propojená s bitcoinovou platební vrstvou Lightning Network, takže má vestavěné platby v BTC.

Zdroj: Damus.io

K fanouškům patří Edward Snowden. Ten na Twitteru uvedl:

Jednou z nejzajímavějších věcí na Nostru („Poznámky a další věci přenášené pomocí relé,” nový decentralizovaný protokol, který nahrazuje Twitter a Instagram.) – kromě odolnosti vůči cenzuře – je to, že nejste omezeni na 280 znaků.

Potkáte mě tam.

 

Bitcoin na prahu bull marketu? Další várka bullish grafů: Týden na trzích

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!
Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *