Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin na prahu bull marketu? Další várka bullish grafů: Týden na trzích

Řada analytiků nabízí indikátory naznačující potenciální začátek býčího cyklu na trhu s Bitcoinem. Očekává se, že Fed tento týden opět lehce zvýší sazby, přesto analytici vidí řadu důvodů, proč stojíme na prahu dalšího masivního růstu.

Na prahu dlouhodobého uptrendu?

Bitcoin (BTC) aktuálně mění majitele za 23 739 dolarů. Od minulého týdne jeho cena vzrostla o 820 USD, což je asi 3,6procentní růst. Rostla teké dominance BTC, a to z 42,0 % na aktuálních 42,4 procent.

Blíží se konec ledna a vše nasvědčuje tomu, že první měsíční svíčku v roce 2023 hlavní kryptoaktivum uzavře v zelených číslech. Následující článek zobrazí řadu bullish analýz a indikátorů, které sdíleli uživatelé Twitteru věřící v to, že stojíme na prahu cesty na sever, pokud jde o tržní hodnotu digitální hotovosti.

Již během tohoto týdne by mohlo potenciálně dojít k protnutí grafu 200denního klouzavého průměru (EMA) 50denním EMA. Jak vidíte na grafu níže, když k tomu došlo naposledy, následoval 82% resp 670% růst.

 

Cílem indikátoru Guppy Multiple Moving Average (GMMA) je předvídat potenciální breakout ceny nějakého aktiva. Australský autor knih zaměřených na trading techniky Daryl Guppy tento koncept rozvinul ve své knize Trading Tactics.

 

Jim Cramer znovu varuje investory, aby se drželi dál od kryptoaktiv a bitcoinů

 

Následující graf ukazuje, že GMMA v případě Bitcoinu po dlouhé době době zablikal zeleně.

 

Následující graf je ukázka jako z učebnice základů technické analýzy na velmi velkém časovém rámci. Zatímco na RSI vidíme vyobrazený průlom směrem nahoru z bullish patternu klesající klín, cena BTC ve stejný moment respektovala support linii v podobě spodní hrany dlouhodobého uptrendového kanálu.

 

MVRV Z-Score je bitcoinový graf využívající on-chain data za účelem identifikace období, kdy je Bitcoin extrémně nadhodnocený nebo podhodnocený vzhledem ke své „férové hodnotě.“

Kdykoli Z-skóre po dlouhé akumulační fázi opustilo zelenou zónu (s výjimkou roku 2012), bylo potvrzeno dno pro BTC a došlo k silnému růstu celého trhu, uvedl @el_crypto_prof.

 

Bitcoin je na prahu bull marketu, naznačil @AurelienOhayon. Reakce na tento nepříliš sofistikovaný graf s predikcí růstu BTC na 180 tisíc dolarů jsou různé. Někteří namítají, že Fed ještě neřekl poslední slovo v boji proti inflaci, což bude mít za následek ekonomický útlum a propady na finančních trzích.

 

Nejen investoři na akciových trzích se nyní soustředí na nadcházející zasedání americké centrální banky. Fed zasedne ve středu 1. února a ačkoli se podle Reuters očekává zvýšení sazeb o 0,25 %, trhy rostou, protože takové zvýšení zřejmě považují za mírné.

Na prosincovém zasedání Fed zvýšil svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu do pásma 4,25 až 4,50 procenta.

Závěr

Řada indikátorů a technických analýz zveřejněných na Twitteru naznačuje, že stojíme na prahu dlouhodobého uptrendu. Příliv optimismu má na svědomí lednový růst ceny Bitcoinu.

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!
Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Zákonodárci EU ukládají přísné požadavky na banky držící digitální aktiva

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *