20 centů na dolar! Hodnota prostředků uvízlých na zlovolně vedené kryptoburze FTX

Fondy ohrožených aktiv mohou na soukromých mimoburzovních trzích (OTC) získat pohledávky FTX z konkurzu až za 20 centů za dolar, uvedl Coindesk.

 

Co ohledně krypta uniklo zraku Charlieho Mungera z Berkshire Hathaway

 

20 centů na dolar!

Společnost FTX vyhlásila bankrot v listopadu poté, co byly napákované obchody její sesterské společnosti Alameda Research zlikvidovány během poklesu trhu.

Zaniklá burza Sama Bankmana Frieda nyní dluží svým 50 největším věřitelům 3,1 miliardy dolarů. Celkově pak počet věřitelů přesahuje 1 milion.

Ať už na veřejných či soukromých OTC trzích se dnes ohrožená aktiva v FTX obchodují v rozmezí cca 15 až 20 centů za dolar.

Podle nejmenovaného zdroje kupující nakupují tyto pohledávky s vědomím, že nedostanou peníze dříve, než za pět let.

Připomeňme, že v případě někdejší kryptoburzy Mt. Gox věřitelé již téměř 10 let čekají na přístup k prostředkům

Pokud fondy dostanou 25 % za pět let, nebude to skvělý obchod, protože to je jen asi 5% roční výnos. Myslím, že mnoho z těchto firem předpokládá obnovu prostředků kolem 50 centů na dolar, odhaduje věřitel.

V ceně je zohldněna také “kvalita” pohledávek, dodává.

Vzhledem k tomu, že webové stránky FTX jsou v současné době nefunkční, je pro lidi velmi obtížné prokázat, jaký majetek na burze měli. Může také nastat období zpětného vymáhání pro ty, kteří se snažili vybírat až do bankrotu, takže kvalita pohledávek je důležitá.

Advertisement

Kolaps kryptoburzy FTX podle těchto údajů spálil nejméně 80 % hodnoty zákaznickcých účtů v aktuálně dostupné likviditě prostřednictvím prodeje pohledávek. I tato částka je pak pro některé zákazníky nedosažitelná, pakliže nejsou schopni někomu dalšímu svůj podíl dostatečně prokázat a prodat.

 

Advertisement
Leave a Comment

This website uses cookies.

Read More
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz