Čína tiše podporuje návrh Hongkongu na povolení maloobchodního obchodování s bitcoiny a kryptoměnami

Hongkong se chystá na lincencování kryptoburz a regulaci obchodování s kryptoměnami. Čína to údajně v tichosti podpořila.

 

Co ohledně krypta uniklo zraku Charlieho Mungera z Berkshire Hathaway

 

V Hongkongu Čína kryptoburzy nezakáže

Hongkongská komise pro cenné papíry a futures (SFC) vydala tento týden konzultační dokument. V něm nastiňuje plán poskytnout společnostem licence na regulované obchodování s kryptoměnami.

To znamená, že se Hongkong chystá umožnit malým i velkým investorům nakupovat kryptoměny.Taková politika je přitom v přímém rozporu s legislativou zakazující většinu krypto operací v Číně.

Čínští představitelé – včetně zástupců čínského styčného úřadu – byli v posledních měsících pravidelně viděni na hongkongských krypto setkáních. Plyne to ze zprávy Bloombergu.

To by znamenalo, že čínská vláda podporuje směřování města k uvolnění pravidel obchodování s kryptoměnami.

Setkání byla přátelská, úředníci kontrolovali vývoj, žádali o zprávy a v některých případech uskutečňovali následné hovory, uvádí zpráva.

SFC navrhuje regulační proces, který by vyžadoval, aby všechna krypto aktiva byla plně prověřena a předem schválena, než budou moci být uvedena na burzy.

Advertisement

Zatímco drobní investoři čekají na schválení novinek, investoři s 1 milionem dolarů nebo více již mají zelenou. Kryptoaktiva začnou nakupovat od 1. června.

 

Advertisement
Leave a Comment

This website uses cookies.

Read More
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz