Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

94 % centrálních bank zkoumá centralizovanou digitální měnu CBDC, uvádí průzkum Banky pro mezinárodní vypořádání

Nový průzkum Banky pro mezinárodní platby (Bank for International Settlement – BIS) naznačuje, že naprostá většina centrálních bank zkoumá možnost vydání vlastní digitální měny (CBDC).

Podle nového průzkumu BIS si téměř všechny centrální banky pohrávají s myšlenkou vydání své CBDC. Dotazování se zůčastnilo 86 různých centrálních bank, přičemž 94 % respondentů uvedlo, že se v loňském roce podíleli na nějaké formě práce související s CBDC.

Podle průzkumu se mohlo jednat například o průzkum, příravu či testování jak velkoobchodní, tak i maloobchodní digitální měny. BIS k tomu uvádí, že průzkum naznačuje, že je pravděpodobnější, že centrální banky budou v příštích šesti letech vydávat spíše velkoobchodní CBDC:

Na základě počtu centrálních bank, které uvedly, že velmi pravděpodobně začnou vydávat CBDC během několika příštích let, by mohlo koncem tohoto desetiletí veřejně obíhat šest dalších maloobchodních a devět velkoobchodních CBDC.

Tyto měny v závislosti na konkrétní implementaci potenciálně umožní dalším jurisdikcím sdílet třeba i “výhody” čínské CBDC a mohou pomoci v rozšiřování nastoleného trendu snižování míry finanční svobody a soukromí obyvatel.

Další:

Saylorova MicroStrategy plánuje prodej cenných papírů za 500 milionů dolarů za účelem nákupu dalších bitcoinů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *