Kauzy

Bank of America trpí masivním únikem dat! Poskytla prakticky vše, co hacker potřebuje ke krádeži něčí identity

Sdílej

Kolik úniků citlivých osobních údajů bude ještě třeba, než se něco změní? Bank of America nechtěně poskytla hackerům obrovské množství dat o zákaznících, včetně čísel sociálního zabezpečení, adres a dalších citlivých informací.

Desítkám tisíc zákazníků Bank of America nyní hrozí, že se stanou terčem podvodů s identitou poté, co masivní selhání zabezpečení odhalilo jejich kritické osobní údaje, které banky shromažďují.

Oznámení o úniku dat podané v americkém státě Maine uvádí, že 57 028 zákazníků Bank of America bylo odhaleno kvůli selhání společnosti Infosys McCamish Systems (IMS), poskytovatele řešení pro pojišťovací obchodní procesy, které banka používala.

V rámci incidentu byly zpřístupněny údaje týkající se jednoho z odložených kompenzačních plánů Bank of America, které obsahují prakticky vše, co hacker potřebuje ke krádeži něčí identity.

Je nepravděpodobné, že budeme schopni s jistotou určit, k jakým osobním informacím se v důsledku tohoto incidentu v IMS přistupovalo. Podle našich záznamů mohly informace o odloženém kompenzačním plánu zahrnovat vaše jméno a příjmení, adresu, firemní e-mailovou adresu, datum narození, číslo sociálního pojištění a další informace o účtu, uvedla společnost.

Zákazníkům Bank of America doporučila změnit hesla k účtům a sledovat je kvůli odhalení podezřelé aktivity. Obětem dále nabídla dvouletý bezplatný program ochrany proti krádeži identity od společnosti Experian.

Ačkoli si nejsme vědomi žádného zneužití vašich informací, oznamujeme vám, že Bank of America poskytne bezplatné dvouleté členství ve službě ochrany před krádeží identity, kterou poskytuje Experian IdentityWorksSM.

Tato služba vám nebude účtována, ale k aktivaci se musíte zaregistrovat. Tento produkt vám poskytuje každodenní sledování vašich úvěrových zpráv od tří národních společností poskytujících úvěrové zprávy (Experian, Equifax® a TransUnion®), internetový dohled a řešení krádeže identity. Tato služba vyprší na konci bezplatného období a nebude automaticky obnovena, uvedla banka.

Ukládání citlivých osobních údajů na serverech třetích stran je dlouhodobě zanedbávaný regulační problém týkající se bank a řady dalších firem, včetně kryptoburz, kterým tuto povinnost nařizují zákonodárci bez ohledu na nebezpečí úniku.

Mezitím kriminalizace kryptoměnových mixérů a boj proti anonymním kryptoměnám nabízí tíživou otázku, zda nastává soumrak finanční svobody a soukromí.

Další:

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE
Leave a Comment

Nejnovější články

Autor knihy „Cena zítřka“ vidí Bitcoin jako jedinou věc, která vás může ochránit před okrádáním inflačního systému

Jeff Booth, autor knihy The Price of Tomorrow: Why Deflation is the Key to an…

15. 7. 2024

Donald Trump se údajně „v dobré náladě“ stále zúčastní konference BTC v Nashvillu poté, co přežil atentát

Generální ředitel BTC Inc. David Bailey oznámil, že mluvil s týmem bývalého prezidenta po pokusu…

15. 7. 2024

Zůstatek peněženky německé vlády po hysterickém prodeji téměř 90 % bitcoinů klesl na pouhých 5 800 BTC

Německá vláda prodala 88,4 % ze svých zabavených bitcoinů. Se zbývajícími 5 800 bitcoiny již…

12. 7. 2024

Předpověď ceny dogecoinu: DOGE předstihl ADA s objemem 800 milionů dolarů – získává dynamiku pro další růst?

Za posledních 24 hodin cena dogecoinu (DOGE) mírně vzrostla o 0,85 %. Ve stejném období…

12. 7. 2024

Institucionální investoři vykoupili 100 tisíc BTC za týden, zatímco cena BTC padala na několikaměsíční minima

Institucionální investoři do Bitcoinu nepřešli do kapitulace, ale naopak „vykupují pokles,“ uvádí data. On-chain analytická…

12. 7. 2024

Americká komise pro cenné papíry se rozhodla, že stablecoin BUSD není cenný papír! Možný precedens?

Současná politika americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) označující kryptoměny za neregistrované cenné…

12. 7. 2024
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz

This website uses cookies.

Read More