Pátek, 12 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Rozsekáte králíčka? Možnost vlastnit části NFT na Ethereu nabídnou nové tokenovové standardy ERC-404 a DN-404

Až dosud se tokeny NFT na různých decentralizovaných burzách či přímo mezi uživateli obchodovaly pouze v celku, ale nově bude možné vlastnit jen kousek. Poprvé to umožnil standard ERC-404 a jeho údajnou opravu slibuje zbrusu nový DN-404.

Projekt nazvaný Pandora spustil experimentální standard ERC-404 dne 5. února. Okamžtě došlo k šílenství a prudký růst zájmu vedl ke stovkám milionů dolarů v objemu transakcí.

ERC-404 si klade za cíl svázat nezaměnitelné tokeny (NFT) ERC-721 s klasickými tokeny ERC-20, což přináší to, co někteří popsali jako frakcionované NFT. Novinka umožňuje více peněženkám, aby každá vlastnila část jednoho NFT a používala tuto část libovolně k obchodování s nebo k půjčování v DeFi.

Krátce po zavedení tým oznámil plán na snížení transakčních poplatků. Ty podle uživatelů více než trojnásobně převýšily běžné poplatky za převody ERC-721. Samotné poplatky na Ethereu během šílenství dosáhly osmiměsíčního maxima.

Za standardní transakci si 9. února uživatelé zaplatili v průměru 70 gwei (cca 60 USD), přičemž ceny ve špičce se vyšplhaly až na 377 gwei. To je úroveň, která nebyla k vidění od 12. května 2023.

Jen týden po spuštění ERC-404 – neoficiálního tokenového standardu Etherea vytvořeného za účelem smíchání funkcí zastupitelných a nezaměnitelných tokenů (NFT) – další tým vývojářů tvrdí, že to se standardem Divisible NFT (DN-404) udělal lépe.

Pseudonymní vývojář Cygaark tomu uvedl:

Naším konečným cílem bylo vytvořit tokenový standard, který by mohl fungovat jako NFT se zabudovanou nativní frakcionací.

Cygaark dále uvedl, že ERC-404 je populární, ale nedodržuje stávající standardy, je neefektivní a v určitých okrajových případech může být dokonce prolomen. Dále vysvětlil:

Předpokladem ERC404 bylo vytvořit jedinou smlouvu, která může fungovat jako zastupitelný i nezaměnitelný token. To se však neobejde bez zavedení exploitů a porušení standardů.

Náš přístup místo toho používá dvě smlouvy – „základní“ ERC20 se „zrcadlovým“ ERC721.

Autoři obou nových standardů však varovali uživatele, aby byli opatrní. Experimentální standardy postrádají formální audit a jejich použití je tak na vlastní riziko.

Další:

Čas na přípravu a nalodění vypršel! Bitcoin vstoupil do fáze předhalvingové rally, říká analytik Rekt Capital

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *