Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Tržní kapitalizace Solany (SOL) předběhla BNB a zařadila se na 4. pozici žebříčku největších kryptoměn

Kryptoměna Solana se nově stává 4. největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace, a to navzdory velkému výpadku, který sít postihl 6. února.

Solana (SOL) roste jako z vody a předbíhá dlouhodobě 4. největší kryptoměnu, kterou byl dosud coin BNB vydaný kryptoburzou Binance. S kapitalizací 48,79 miliardy dolarů SOL jen lehce převyšuje BNB na hodnotě 48,7 miliardy USD.

K sesazení BNB dochází necelé tři měsíce poté, co se bývalý CEO Binance Changpeng Zhao přiznal k obcházení pravidel proti praní špinavých peněz, za což mu v USA hrozí až 18 měsíců vězení.

Binance navíc zaplatila astronomické vyrování 4,3 miliardy dolarů a i poté se stále soudí kvůli údajné nabídce cenných papírů s americkou SEC.

Solana za posledních 7 dní rostla o 15,8 %, zatímco BNB o cca 8 %, přičemž hlavním hnacím motorem růstu všech altcoinů byl klasicky růst ceny Bitcoinu, která v pondělí zaklepala

na dveře 50tisícové dolarové hranice.

Coinu SOL se podařilo překonat BNB navzdory výpadku sítě Solana, který proběhl 6. února. Trvalo několik hodin, než validátoři začali opět vytvářet nové bloky a zpracovávat transakce.

Jedním z faktorů růstu mohl být značný úspěch smartphonu Chapter 2 od Solana Mobile, který dosáhl 100 000 předobjednávek za méně než 30 dní. Pro srovnání – trvalo téměř rok, než Solana prodala 20 000 svých prvních smartphonů Solana Saga.

Uživatelé si mohli objednat mobil od Solany za 450 dolarů s uzávěrkou předobjednávek do 14. února, přičemž samotné smartphony se začnou dodávat na začátku roku 2025.

Další:

Nastal ideální čas vybudovat si altcoinové pozice s potenciálem 100násobného zhodnocení, říká Jason Pizzino

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *