Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin poprvé od prosince 2021 zaklepal na dveře 50 tisíc dolarů! Fear and Greed index nejvýše od 69 tisíc USD

Největší aktivum na kryptoměnových trzích dosáhlo nového letošního topu na ceně přes 50 tisíc dolarů. Za tuto cenu se Bitcoin naposledy obchodoval koncem roku 2021.

V době zveřejnění článku se Bitcoin (BTC) nachází v korekci po růstu, kterým se hlavní kryptoměna 12. února krátce přehoupla přes 50tisícovou hranici. Jde o nejvyšší hodnotu od prosince 2021.

Při současné ceně okolo 49 tisíc dolarů, tedy kolem 1 158 000 kč, je cena Bitcoinu 67 dní před halvingem na vzdálenost 20 tisíc dolarů od svého ATH na hodnotě 69 tisíc USD. Je to nejblíže od začátku bear marketu, který koncem roku 2022 poslal BTC pod 16 tisíc dolarů.

Růst ceny doprovází vysoký zájem o bitcoinové ETF. Podle CoinShares nově vydané spotové bitcoinové ETF v USA zaznamenaly minulý týden čistý příliv 1,1 miliardy USD, čímž se celkový příliv od uvedení 11. ledna zvýšil na 2,8 miliardy USD.

Bitcoin se naposledy obchodoval nad 49 000 USD více než před dvěma lety. Bylo to 28. prosince 2021, když dosáhl maxima 50 720 USD, což byl poslední pokus o výlet vzhůru, než se definitivně zřítil na mnoho měsíců do medvědího trhu.

Také index Fear and Greed dosahuje několikaletých maxim. Nástroj sledující sentiment na trhu s Bitcoinem pomocí škály 0 (maximální strach) až 100 (maximální chamtivost), vyskočil 13. února až na 79.

Index se posunul do zóny „extrémní chamtivosti,“ ke které dochází, když hodnota indexu překročí 74. Ukazatel naposledy dosáhl 79 bodů v polovině listopadu 2021, když byl Bitcoin na cestě k dosažení 69 000 USD.

Vzestup ceny Bitcoinu nad 50 000 USD v pondělí 12. února přišel v době zvýšené institucionální poptávky, možného otočení úrokových sazeb a blížícího se halvingu. Navíc přichází po očistném bear marketu. To vše jsou pro budoucí cenu BTC pozitivní signály.

Mezitím retailový zájem o Bitcoin zůstal podle vyhledávání na Google nízký, přičemž on-chain analytik Will Clemente naznačuje, že by to mohlo znamenat udržitelnější základ pro růst na širším trhu.

Další:

Bitcoinové inskripce, jako jsou Ordinals, mohou vytvořit zbrusu nový ekosystém Bitcoinu, říkají výzkumníci Binance

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *