Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinové inskripce, jako jsou Ordinals, mohou vytvořit zbrusu nový ekosystém Bitcoinu, říkají výzkumníci Binance

Výzkumná zpráva kryptoburzy Binance uvádí, že Ordinals vytvářejí potenciál pro zrod úplně nového bitcoinového ekosystému, nebo k masivní přeměně toho současného.

Ordinals na Bitcoinu je technologie, která umožňuje uživatelům zapisovat digitální data, jako jsou obrázky a videa, do nejmenší jednotky BTC (satoshi) a vytvořit tak ekvivalent nezaměnitelných tokenů (NFT) v síti krále kryptoměn.

Již od svého rodu různé obdby těchto inskripcí vyvolávají boom v počtu nových uživatelů, trnsakcí a tím i poplatků za transakce na hlavním blockchainu Bitcoinu.

Výzkumníci Binance Research uvádí, že tyto bitcoinové NFT přivádějí do ekosystému nové vývojářské komunity a vdechují mu tak nový život, zatímco dříve čelil nejistotě, odkud budou pocházet budoucí příjmy těžařů.

Dopad inskripcí a BRC-20 na bitcoinovou síť byl pozoruhodný… Počet bitcoinových transakcí v mempoolu výrazně překročil úroveň z minulých let a dosáhl historických maxim v roce 2023, pobídnutý aktivitou z inskripcí a BRC-20. Další metriky, jako je průměrná velikost bloku a transakční poplatky, také zaznamenaly významné posuny.

Kromě metrických změn je nejvýraznějším dopadem inskripcí / BRC-20 na ekosystém Bitcoinu zvýšená motivace mezi vývojářskými komunitami. Bitcoin přitahuje mnoho nových tvůrců, stávající projekty se aktualizují rychleji a v rámci bitcoinové komunity kolují různé nové nápady.

V nadcházejících letech bychom tak mohli být svědky zcela jiného bitcoinového ekosystému, uvádí zpráva.

Výzkumníci dále hovoří o tom, že by někdo by mohl namítnout, že tyto změny jsou v rozporu se zamýšlenou rolí BTC jako tvrdých peněz. Zpráva však naznačuje, že je to krok správným směrem:

..Neustálá inovace je zásadní pro vytváření nových, poutavých případů použití, které mohou podpořit široké přijetí. Je tedy zajímavé uvažovat o tom, kam by se Bitcoin mohl dále ubírat.


Další:

Hlavní americký registrátor web domén GoDaddy přidal bezplatné propojení s Ethereum Name Service (ENS)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *