Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Hlavní americký registrátor web domén GoDaddy přidal bezplatné propojení s Ethereum Name Service (ENS)

Go Daddy, americký majoritní registrátor internetových domén, který se rovněž clubí pozicí světové jedničky, oznámil partnerství s blockchainovou doménovou službou Ethereum Name Service (ENS) postavenou na Ethereu.

Podle oznámení mohou nyní uživatelé domén zaregistrovaných u registrátora GoDaddy propojit své domény s ENS, a to bez dalších nákladů nebo technických znalostí.

Paul Nicks, hlavní šéf domén ve společnosti GoDaddy, k tomu uvedl:

Jako dlouholetý představitel doménového průmyslu vždy hledáme inovativní vylepšení, která jsou přínosem pro naše zákazníky.

Partnerství se společností ENS představuje pro naše zákazníky jedinečnou příležitost vyzkoušet si spojení doménových jmen a blockchainových technologií, které přináší uživatelům některé velké výhody v obou oblastech.

Přestože již dříve bylo možné přenést doménové služby do ENS, integrace nebyla pro většinu uživatelů dostatečně jednoduchá a partnerství si klade za cíl to změnit.

Tato spolupráce znamená velký krok k překlenutí propasti mezi systémem doménových jmen (DNS) a technologií blockchain, uvádí se ve zprávě.

DNS je databáze názvů, která interpretuje čitelné adresy (názvy domén) na jedinečný řetězec čísel nazývaný adresa internetového protokolu (IP). ENS pak mimo jiné umí přetvořit klasické blockchainové adresy peněženek na jména snáze čitelná pro lidi.

Vyjádřil se také zakladatel ENS Nick Johnson, který uvedl:

Tímto milníkem podporujeme naše poslání vybudovat bezpečnější, decentralizovaný a uživatelsky přívětivější internet. ENS, podobně jako DNS, je veřejný statek a klíčová část internetové infrastruktury.

Spárováním názvů ENS a domén GoDaddy zefektivníme způsob interakce uživatelů s webovými doménami a spojíme znalost DNS s potenciálem technologie blockchain.

ENS adresy umožňují komukoli zaregistrovat doménu s koncovkou .eth, kterou pak mohou připojit k více peněženkám a používat ji v rámci Web3.

Další:

Fed chce, aby banky držely rezervy 30 % vkladů, JPMorgan Chase, Citibank a Goldman Sachs zvažují žalobu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *