Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Šéf Fedu Jerome Powell varuje před neudržitelnou fiskální cestou USA uprostřed rekordního státního dluhu

Šéf americké centrální banky Jerome Powell varuje, že vláda Spojených států nemůže pokračovat ve své cestě neúprosného hromadění dluhů.

Narůstající státní dluh se podle šéfa Fedu stává nebezpečím pro stabilitu americké ekonomiky. Jerome Powell říká, že pokud země nenajde způsob, jak zajistit růst ekonomiky a zároveň snížit dluhovou zátěž, zaplatí za to příští generace.

Z dlouhodobého hlediska jsou USA na neudržitelné fiskální cestě. Federální vláda USA je na neudržitelné fiskální dráze, což znamená, že dluh roste rychleji než ekonomika…

Z dlouhodobého hlediska mě to samozřejmě [znepokojuje]. V podstatě si půjčujeme od budoucích generací. Je načase, abychom se vrátili k tomu, že prioritou je fiskální udržitelnost, a lepší je dříve než později.

Podle amerického ministerstva financí nyní státní dluh USA dosahuje rekordních 34,147 bilionu dolarů, což představuje asi 123 % HDP země.

K předsedovi Fedu se úpírá mnoho očí, protože trhy čekají, zda centrální banka přikročí ke snižování úrokových sazeb. Powell nyní říká, že americká ekonomika je v solidní pozici, aby mohla být svědkem růstu současně s klesající inflací směrem k cíli Fedu ve výši 2 %.

Máme silnou ekonomiku. Růst pokračuje solidním tempem. Trh práce je silný, nezaměstnanost 3,7 %.

S takto silnou ekonomikou máme pocit, že můžeme opatrně přistoupit k otázce, kdy začít snižovat úrokové sazby. Chceme vidět více důkazů o tom, že inflace trvale klesá na 2 %. Máme v to určitou důvěru. Naše sebevědomí stoupá. Chceme jen více důvěry, než uděláme ten velmi důležitý krok, kterým je začátek snižování úrokových sazeb, dodává Powell.

Další:

Čínské akcie v pondělí prudce klesly! Po propadu indexu CSI 1000 o 8 % za hodinu regulátor slibuje ochranu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *