Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Čínské akcie v pondělí prudce klesly! Po propadu indexu CSI 1000 o 8 % za hodinu regulátor slibuje ochranu

Akcie čínských společností se dostaly na pětiletá minima. Čínský regulátor trhů se snaží uklidnit nervózní investory a slíbil, že potlačí manipulaci s cenami akcií a „zákeřný short selling.”

Během pondělního obchodování se čínské akcie prudce propadly na pětiletá minima poté, co se regulátoři akciového trhu snažili uklidnit nervózní investory příslibem potlačení manipulace s cenami akcií.

Trhy oslabily kvůli silnému výprodeji akcií realitních společností, které utrpěly propadem na trhu s nemovitostmi. Divoké výkyvy zaznamenal index index CSI 1000, který zatím v lednu klesl asi o 27 procent. Za poslední rok se pak propadl o 38 procent.

Zdá se, že čínské akciové trhy se definitivně připojují k jejich kolabujícímu trhu s nemovitostmi, napsal The Kobeissi Letter a dodává: Čínský index nemovitostí HY klesl o více než 85 % ze svého maxima před pouhými 2 lety. Otázka zní: je tato krize zažehnána?

Čínský index 1000, který v pondělí klesl až o 8,7 %, později část ztrát získal zpět a uzavřel poklesem o 6,1 %. Čínská vláda se mezitím znovu zavázala, že pomůže stabilizovat trhy. 

Kromě potíží na trhu s nemovitostmi, kde se developeři snaží obnovit své rozvahy poté, co vláda před několika lety potlačila nadměrné zadlužování, si daň vybralo i zpomalování čínské ekonomiky, druhé největší na světě.

Ceny nemovitostí nadále klesají navzdory různým opatřením na podporu důvěry, která byla dosud zavedena. Patří k nim uvolnění více než 1 bilionu jüanů (140 miliard USD) pro poskytování úvěrů developerům.

Nedělní oznámení Čínské komise pro regulaci cenných papírů mělo zřejmě uklidnit individuální investory, kteří generují více než polovinu objemů. Ta mimo jiné uvedla, že podíl akcií, které jsou vystaveny riziku short sellingu, se snížil na přibližně 3,4 % z 10,5 % v roce 2018.

Minulý týden nařídil hongkongský soud likvidaci největšího čínského developera Evergrande.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *