Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americká vláda oznámila nové zkoumání operací těžby kryptoměn ve Spojených státech z hlediska energií

Zdá se, že těžaři Bitcoinu a jiných kryptoměn ve Spojených státech jsou trnem v oku amerického ministerstva energetiky. Čeká je důkladné prošetření tamního úřadu pro energetické informace (EIA).

EIA – statistická a analytická agentura v rámci amerického ministerstva energetiky – uvádí, že chce sledovat, kolik elektřiny využívají americké firmy, které těží digitální aktiva.

Úřady také mjí v plánu zjišťovat, jaký bude názor veřejnosti na energetická data, která získají od společností. Agentura uvádí:

Americký úřad pro energetické informace zahajuje provizorní průzkum informací o spotřebě elektřiny od identifikovaných společností zabývajících se těžbou kryptoměn působících ve Spojených státech.

Počínaje tímto týdnem bude EIA zkoumat identifikované komerční těžaře kryptoměn, od kterých se požaduje, aby odpověděli podrobnostmi souvisejícími s jejich spotřebou energie. […] EIA bude také vyžadovat veřejné připomínky ke shr omažďování údajů o spotřebě energie těžařů kryptoměn.

Podle Joe DeCarolise, administrátora EIA, se agentura snaží zjistit více o energetických důsledcích těžby digitálních měn v USA.

DeCarolis v tiskové zprávě uvádí:

Máme v úmyslu pokračovat v analýze a psaní o energetických důsledcích těžby kryptoměn ve Spojených státech.

Konkrétně se zaměříme na to, jak se vyvíjí energetická poptávka po těžbě kryptoměn, identifikujeme geografické oblasti s vysokým růstem a kvantifikujeme zdroje elektřiny používané k uspokojení poptávky po těžbě kryptoměn.

Další:

Spotřeba energie v kryptoměnách vzroste do roku 2026 o více než 30 %, ale umělá inteligence sežere 10krát více

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *