Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Spoluzakladatel Ripple Chris Larsen ohlásil hack osobní peněženky! Zmizelo XRP v hodnotě 112,5 milionu dolarů

Pro spoluzakladatele a výkonného předsedu Ripple se stal závěr ledna noční můrou. Chris Larsen oznámil, že jeho osobní peněženky obsahující obrovské množství XRP byly hacknuty.

Včera došlo k neoprávněnému přístupu k několika mým osobním účtům XRP (nikoli Ripple ). Rychle se nám podařilo zachytit problém a upozornit burzy, aby dotčené adresy zmrazily. Už se na tom podílí i orgány činné v trestním řízení, uvedl Larsen.

O hacku informoval internetový detektiv ZachXBT. Ten však původně považoval osobní neštěstí Larsena za ztráty společnosti Ripple. Celkové množství vyčíslil na 213 milionů XRP v hodnotě cca 112,5 milionů dolarů.

Dosud byly odcizené finanční prostředky propírány prostřednictvím MEXC, Gate, Binance, Kraken, OKX, HTX, HitBTC atd, dodal ZachXBT.

Nicméně, jak uvádí Larsenův příspěvek na X, jsou zapojeny orgány činné v trestním řízení a neznámá část prostředků na burzách by již měla být zmrazena.

Toto je izolovaný incident a peněženky Ripple jsou bezpečné / nebyly nikdy kompromitovány. Potvrdili jsme, že téměř všechny dotčené prostředky byly převedeny ven z XRP. Spolupracujeme s orgány činnými v trestním řízení a bylo nám sděleno, že značná část finančních prostředků byla zmrazena a po zbytku se agresivně pátrá. Mnohokrát děkuji @XRPLF a @Silkjaer za jejich pomoc.

Kryptoměna XRP v reakci na událost zaznamenala jen mírný propad, který dosahoval cca 5 %.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *