Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Přítok 151 000 BTC! I navzdory drsným odlivům z GBTC zůstane lednová bilance bitcoinových ETF kladná

Bitcoinové spotové ETF vykázaly v lednu čistý příliv bitcoinů. Data však ukazují na extrémně hluboké odlivy z fondu GBTC od společnosti Grayscale.

Burzovně obchodovaný fond (ETF) Greyscale Bitcoin Trust (GBTC) v lednu agresivně prodával bitcoiny. Z GBTC během prvního měsíce po přerodu na ETF vyteklo celkem 132 195 BTC.

Celkové množství aktiv GBTC se snížilo o 21 %, a to z 619 220 BTC z 11. ledna na 487 025 BTC k 31. lednu. Navzdory agresivnímu prodeji ze strany Greyscale Bitcoin Trust ETF, všech 10 spotových bitcoinových ETF dohromady v lednu přidalo téměř 19 000 BTC.

Ostatních 9 spotových ETF fondů podložených Bitcoinem dohromady zaznamenalo příliv 151 006 bitcoinů. Všechny nové Bitcoin spot ETF mimo GBTC zvýšily své držby o více než 700 %, a to z celkových 18 390 BTC na začátku obchodování na 169 396 BTC k 31. lednu.

Ke konci ledna pak všech 10 fondů dohromady drželo 656 421 BTC. To odpovídá celkovému růstu o asi 3 % z původních 637 610 BTC v hodnotě okolo 28 miliard dolarů.

Vzhledem k odlivům se vedoucí pozice GBTC stává nejistou. Jeho správce, společnost Grayscale, trvá na nadměrně vysokých 1,5% poplatcích. Naproti tomu konkurenti, jako je iShares Bitcoin Trust (IBIT) od společnosti BlackRock, účtují poplatky okolo 0,2 % až 0,25 %.

Vedení společnosti dříve vydalo prohlášení, že na trhu nakonec nezůstane více než asi 3 z aktuálních 10 fondů. Tímto výrokem, který pravděpodobně cílil na investory, kteří mají rádi jistotu, však paradoxně mohli ještě více podpořit svého největšího konkurenta – IBIT.

Poplatková politika Grayscale může navíc fungovat jako nechtěný marketing pro konkurenci, protože v porovnání s přemrštěnými poplatky GBTC opticky působí veškeré další fondy pohádkově levně.

Celkový lednový čistý přítok do všech 10 spotových bitcoinových ETF činil 19 tisíc BTC v aktuální tržní hodnotě 816 milionů dolarů. Pro některé obchodníky bylo toto číslo zklamáním.

Další:

SEC posouvá rozhodnutí o spot Ethereum ETF od BlackRocku na březen! Podle Peirceové nebude potřeba soud

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *