Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

SEC posouvá rozhodnutí o spot Ethereum ETF od BlackRocku na březen! Podle Peirceové nebude potřeba soud

Komisařka SEC Hester Peirceová říká, že SEC by tentokrát – ke schválení ETF fondů na Ethereum – neměla potřebovat soud, aby jí řekl, že jedná svévolně. Na rozhodnutí si agentura bere čas nejméně do března, pravděpodobněji do května.

Neměli bychom potřebovat soud, aby nám řekl, že náš přístup je svévolný a zcestný, abychom to udělali správně, uvedla komisařka SEC Hester Peirceová.

„Takto nebudeme schvalovat,” dodala Peirceová s odkazem na soudní rozhodnutí o žalobě Grayscale, které vrátilo zamítnutí žádosti o ETF zpět komisi, což mělo i podle předsedy Genslera zásadní vliv na schválení těchto bitcoinových fondů v USA.

Při přípravě produktu obchodovaného na burze pro trh je potřeba spousta práce, včetně zajištění toho, aby zveřejněné informace odpovídaly tomu, jak produkt skutečně funguje, řekla dále Peirceová a dodala: Poté, co jsme od soudu slyšeli, že přístup, který jsme zvolili, byl špatný, […] myslím, že takové ponaučení se nás určitě bude držet.

Senior ETF analytik Bloombergu Eric Balchunas odhaduje šance na schválení spotového Ether ETF na 70 % do května – kdy by SEC podle odhadu měla schválit všechny přihlášky současně.

Americký regulátor cenných papírů právě odložil své rozhodnutí o spotovém ethereovém ETF společnosti BlackRock s odvoláním na potřebu více času na přezkoumání navrhované změny pravidel. Došlo k tomu den před termínem 25. ledna.

Jde o první z několika odkladů, které může SEC uplatnit během 240denního období poté, co Nasdaq 11. prosince požádal jménem BlackRocku o iShares Ethereum Trust. Aktuální termín pro rozhodnutí je březen, přičemž konečný limit je do 7. srpna.

SEC musí dále rozhodnout o žádosti VanEck do 23. května, ARK do 24. května, zatímco Grayscale Investments, Invesco Galaxy a Fidelity – Investments mají konečné termíny 18. června, 5. července a 3. srpna.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *