Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitva o hladinu 40 tisíc dolarů za 1 bitcoin pokračuje a výprodejové “sell-the-news” se mění na “buy-the-dip”

Cena Bitcoinu se v závěru pracovního týdne nadále pohybuje okolo 40 tisíc dolarů za 1 BTC – aktuálně je nad touto hladinou na cenovce 40 800 USD a nadále roste. Hlavní kryptoměna zatím nachází podporu a zlehka stoupá, ale nebezpečí není zcela zažehnáno.

Bitcoin se po schválení spotových ETF zvednul v závěrečném rozmachu a dosáhl maxima okolo 49 tisíc dolarů, než se situace změnila. Dlouho očekávaná událost se změnila v sell-the-news a cena se řítila střemhlav dolů.

V průběhu týdne se začal formovat odpor býků v oblasti okolo kulaté psychologické hladiny 40 tisíc dolarů. Bitcoin klesl 23. ledna na cca 38 000 USD, nicméně bitcoinové velryby využily nedávného výprodeje k nákupu.

Situace se tak začíná měnit a i přes probíhající odlivy z GBTC se propady zastavily, což lze částečně připsat právě vykupování propadů – taktice buy the dip. Přišel nárůst ceny BTC nad 40 000 USD z pátku 26. ledna, ale udržení této úrovně bude i nadále výzvou.

Podle poslední aktualizace zveřejněné ETF analytikem agentury Bloomberg Erickem Balchunasem sice odlivy z fondu GBTC klesají, ale zbývajících 9 fondů má stále co dělat, aby je vykompenzovaly svými přítoky.

Během 9. dne od spuštění zaznamenal ETF od BlackRocku příliv pouze 66 mil. USD a všechny fondy dohromady odliv 158 milionů dolarů za celou skupinu, což je zatím největší čistý odliv za jeden den.

Uprostřed probíhající korekce trhu ukazují data zpravodajské firmy Glassnode zajímavou aktivitu bitcoinových velryb. Tito velcí investoři aktivně akumulují více bitcoinů.

Úkázalo se, že subjekty držící 1 000 BTC nebo více využily výprodeje sell-the-news k vlastnímu nákupu. Po vykupování propadů se jejich počet zvýšil z 1 481 subjektů 11. ledna, kdy se spotové BTC ETF začaly obchodovat, na 1 533 do 25. ledna, což představuje 3% nárůst.

Akumulaci velryb zachycuje následující graf od Glassnode.

Psali jsme včera:

Odtoky GBTC zpomalily druhý den v řadě a 9 bitcoinových ETF nakoupilo 100 000 BTC do 7 dní po spuštění

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *