Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Státní dluh USA v lednu vzrostl o 98 000 000 000 USD! Amerika se rychle blíží ke krizovému bodu, říkají senátoři

Skupina amerických zákonodárců, kterou tvoří politici z obou hlavních stran, kritizují zadlužení s tím, že finanční potíže národa staví americký sen mimo dosah mladších generací.

Mitt Romney, Joe Manchin, Bill Huizenga a Scott Peters – skupina zákonodárců USA vydala článek v The Hill, ve kterém uvedli, že státní dluh USA roste neudržitelným tempem.

Státní dluh je největší hrozbou, které naše země čelí, a rychle se blížíme ke krizovému bodu. Byli jsme zvoleni, abychom vedli, a to znamená přinášet oběti a činit těžká rozhodnutí. Na obou stranách roste chuť řešit náš státní dluh. Je načase, aby Kongres upřednostnil zájmy země před politickou účelovostí a postavil nás na zdravý fiskální základ dříve, než bude pozdě, uvádí politici.

Zákonodárci uvádějí, že dluh je aktuálně tou největší hrozbou, které Spojené státy čelí. Zatímco mnozí slavili svátky, zadlužení USA dosáhlo nelichotivého milníku 84 bilionů dolarů.

Politici zdůrznili, že se zadlužení USA během 10 let zdvojnásobilo a jeho velikost je nejen neudržitelná, ale také roste rekordním tempem.

„Abychom to uvedli do kontextu, státní dluh nyní přesáhl 100 000 dolarů na každého člověka ve Spojených státech. Vzhledem k hrozící povaze této krize další zavírání očí pouze posune Americký sen mimo dosah našich dětí a vnoučat,” uvedli zákonodárci.

V jiné části článku pak dodávají:

Ti, kdo tvrdí, že fiskální komise je pouhým trojským koněm pro škrty v sociálním a zdravotním pojištění, se dopouštějí šíření strachu. To, co tyto dávky ohrozí, je nečinnost – zachování současného stavu. Sociální zabezpečení se stane za méně než 10 let insolventním, což by mělo za následek automatické snížení dávek o 24 %. To je nepřijatelné.

Ti, kdo navrhují nečinnost, fakticky dláždí cestu k bankrotu sociálního a zdravotního pojištění. Kongres musí najít řešení, které zachová tyto základní programy pro Američany, kterým je dnes 20, 30 a 40 let.

Čtěte dále:

Globální uživatelská základna kryptoměn přesáhla v roce 2023 půl miliardy lidí, uvedla zpráva společnosti Crypto.com

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *