Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Globální uživatelská základna kryptoměn přesáhla v roce 2023 půl miliardy lidí, uvedla zpráva společnosti Crypto.com

Výzkumná zpráva Crypto.com nabídla zajímavé údaje o počtu uživatelů kryptoměn. Odhaduje, že celosvětově se v minulém roce počet lidí zapojených do kryptoměn přehoupl přes 500 milionů.

Počet uživatelů kryptoměn na celém světě v roce 2023 vzrostl na 580 milionů lidí. Uvedla to společnost Crypto.com ve své nové zprávě o velikosti trhu.

Data zahrnují jak vlastníky (včetně všech hodlerů), tak ostatní uživatele kryptoměny, a to do konce minulého roku. Podle odhadů kryptoburzy došlo k významnému nárůstu, a to o 34 % ze 432 milionů na 580 milionů uživatelů.

Pokud jde o podíl podle různých kryptoměn, podle očekávání vede Bitcoin s 222 miliony příznivců na palubě na začátku a na 296 miliony n a konci roku.

Druhá největší kryptoměna Ethereum pak přitáhla 89 milionů do začátku minulého roku a před jeho koncem již bylo uživatelů Etheru na 124 milionů. 40 % vlastníků bitcoinů také vlastní ETH, zatímco 42 % uživatelů kryptoměn nemá ve svém portfoliu žádné BTC ani ETH.

Adopce kryptoměn v roce 2023 dosáhla nových milníků, a to i přes makroprotivětry, konkrétně další zpřísnění měnové politiky ze strany západních centrálních bank ve snaze zkrotit inflaci, vleklý kinetický konflikt v Evropě a nový na Středním východě a dlouhodobé důsledky pandemie, uvádí se mimo jiné ve zprávě.

Ke konci roku Bitcoin zaznamenal příval nových uživatelů, což hrálo roli v rostoucí ceně, kterou v té době hlavní kryptoměna zaznamenávala.

Čtěte dále:

Nethermind řešil kritickou chybu způsobující neplatné bloky na Ethereu! Incident zdůraznil potřebu rozmanitosti klientů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *