Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Nethermind řešil kritickou chybu způsobující neplatné bloky na Ethereu! Incident zdůraznil potřebu rozmanitosti klientů

Nethermind rychle vyřešil kritickou chybu ve svém prováděcím klientovi. Chyba zabránila operátorům uzlů ověřovat bloky, což v komunitě vyvolalo vlnu volání po větší rozmanitosti klientů na Ethereu.

Poskytovatel infrastruktury Ethereum Nethermind vydal hotfix opravu, která řeší kritickou chybu, která ovlivnila několik verzí klienta. Tato chyba měla potenciál narušit schopnosti Etherea zpracovávat bloky, což představovalo hrozbu pro stabilitu a efektivitu sítě.

Verze 1.23 až 1.25 klienta Nethermind obsahovaly problém konsenzu, potvrdil CTO Nethermind Daniel Cadela, který chybu popsal jako kritickou. Aktualizace opravy hotfix, verze 1.25.2, byla vydána během několika hodin poté, co uživatelé nahlásili selhání při zpracování bloků.

Chybu původně nahlásil uživatel GitHubu jménem „wga22“, který uvedl, že jejich spouštěcí klient Nethermind přestal zpracovávat bloky. Událost údajně vedla k výpadku až 10 % ethereových validátorů, což zhruba odpovídá podílu realizačních klientů Nethermind.

Zatímco situace zasáhla jen uživatele menšinového klienta Nethermind a tím i menšinu ethereovýh uzlů, incident znovu podnítil diskuse o důležitosti rozmanitosti klientů v ekosystému Ethereum a upozornil na rizika spojená s přílišným spoléháním se na jednoho klienta.

Obnovená diskuze komunity Ethereum o důležitosti diverzity se týkala problému závislosti sítě na většinovém klientu Geth. Situace by potenciálně mohla být mnohem škodlivější, kdyby k problému došlo právě u Geth, který v současné době představuje 84 % klientů na Ethereu.

Podle těch, kteří zdůraznili toto nebezpečí v diskuzi na sociálních sítích, by uživatelé měli přepnout na menšinového klienta, aby tím pomohli udržet Ethereum v bezpečí.

Nethermind přitom nebyl jediným poskytovatelem ethereové infrastruktury, který v nedávné době zaznamenal problémy. Například začátkem tohoto měsíce podobný incident postihl Besu, který předstvuje 4 % sítě.

Čtěte dále:

Peněženka MetaMask oznámila funkci služby zprostředkování vlastního uzlu validátora pro hodlery Etherea (ETH)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *