Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Peněženka MetaMask oznámila funkci služby zprostředkování vlastního uzlu validátora pro hodlery Etherea (ETH)

Nová nabídka MetaMask pomáhá uživatelům, kteří neumí nebo nechtějí stakovat Ethereum samostatně. Za poplatek jim nabízí provozovat vlastní staking Etherea jako validátor, což eliminuje potřebu sdružování nebo složitého hardwaru.

Poskytovatel kryptopeněženky MetaMask spustil novou stakingovou službu, která uživatelům Etherea umožňuje provozovat svůj vlastní uzel validátoru. Novinka byla představena 18. ledna.

MetaMask nyní spouští validátorový uzel jménem stakerů. Na rozdíl od služeb, které spojují stakery do jakýchsi poolů a podobně, zde půjde o samostatný staking. To mimo jiné zahrnuje základní on-chain kritérium stanovené vývojáři Etherea, kterým je minimální vklad 32 etherů.

Právě tato nemalá finanční bariéra vedla k tomu, že se vklady drobných držitelů, kteří chtějí stakovat, centralizují v různých službách, které staking zprostředkovávají, jako je poskytovatel liquid stakingu Lido.

Lido je dominantní platformou pro likvidní staking s aktuálně 9,3 miliony ETH v hodnotě 22,9 miliard USD. To se rovná přibližně 40 % z celkových 28,8 milionů zastakovaných ETH. Taková centralizace validátorů se jeví jako potenciální vážný problém pro Ethereum.

Nabídka MetaMasku je v tomto duchu pozitivní, protože nepovede k další centralizaci. Stále však vyžaduje vysoký vklad, takže zdaleka není pro každého.

Není potřeba žádné sdružování ani hardware, poznamenala společnost a uvedla:

Váš uzel provozujeme bezpečně, zefektivňujeme vaše odměny za staking a zároveň snižujeme rizika výpadků a prostojů.

Společnost Consensys, která tuto službu spravuje, za více než dva roky provozu nikdy neobdržela žádné sankce za prodlevy, přestože spravuje ETH v hodnotě přes 2 miliardy dolarů přes více než 33 000 validátorů, dodává společnost.

Poplatek za službu se zdá relativně vysoký a dosahuje 10 % z odměn za staking, které aktuálně dosahují 3,8 % ročně. Pokud je však srovnáme s nabídkou Lido, které vynáší jen 3,4 %, zdá se, že jsou srovnatelné. O poznání více si účtuje Coinbase, která si z odměn za staking vezme až brutálních ​​25 %.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *