Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Decentralizovaná burza dYdX, která loni přešla na blockchain Cosmos (ATOM), dohání Uniswap na prvním místě

Obchodní protokol decentralizovaného financování (DeFi) na Cosmosu dYdX překonal 18. ledna jeden z trhů Uniswap na pozici největší decentralizované burzy (DEX) podle 24hodinových objemů obchodů.

Verze dYdX v4 založená na multiřetězovém protokolu Cosmos (ATOM) zaznamenala 24hodinový objem obchodování téměř 757 milionů dolarů.

Nárůst objemu obchodů pro dYdX vedl k tomu, že překonal trh Ethereum Uniswap v3, který za stejné období zaznamenal objem 608 milionů dolarů. Ve stejnou dobu byl trh dYdX v3, který je stále aktivní, na třetím místě s přibližně 567 miliony dolarů. Na Polygonu ležící Kine Protocol pak obsadil čtvrté místo s 361 miliony dolarů.

V roce 2023 dYdX DEX překonal od svého založení 1 bilion dolarů v celkovém objemu obchodů a několikrát se jeho 24hodinový objem obchodů přehoupl přes 2 miliardy dolarů.

Platforma na rozdíl od většiny jiných decentralizovaných burz podporuje limitní objednávky. Uživatelé si tak mohou zadat nákupní či prodejní příkazy za pevné ceny a na dobu neurčitou, tedy bez data vypršení platnosti.

V roce 2023 generální ředitel dYdX Foundation Charles d’Haussy diskutoval o plánech organizace přesunout svůj ekosystém ze sítě Ethereum do Cosmos. Tehdy uvedl, že cílem není rozšíření pole působnosti, ale plná migrace. DEX dYdX na blockchainu Ethereum má být uzavřen do několika měsíců po uvedení platformě na Cosmosu do provozu.

Čtěte dále

Proč být bullish na altcoinu Cosmos (ATOM)? Podle rizikového investora se blíží příliv 200 000 000 dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *