Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Stablecoin TrueUSD (TUSD) spojený s Justinem Sunem zakolísal. Nyní bojuje o obnovení fixace vůči dolaru

TrueUSD (TUSD), stablecoin spojený se jménem zakladatele Tronu Justina Suna, se snaží získat zpět svou fixaci na dolar. Po rozkolísání nasadil nový systém auditu rezerv – denní atestační služby od účetní firmy.

15. ledna začal stablecoin TUSD ztrácet svůj fixní kurz 1:1 vůči americkému dolaru a ve 23:15 UTC klesl na 0,984 USD. Později se od svého zamýšleného kurzu odklonil ještě více.

Depeg přišel v návoznosti na situaci na burze Binance, když obchodníci prodali přes 339 milionů TUSD během 24 hodin. Údajně v souvislosti s touto aktivitou přitom došlo k celkovému čistému odlivu z kryptoburzy ve výši 42,3 milionů dolarů.

Podle příspěvku týmu TrueUSD z 18. ledna byla na vině právě Binance. Propad stablecoinu pokračoval ve čtvrtek, kdy dosáhl low na ceně cca 0,97 USD.

Pravidelné atestace probíhají jako součást našich standardních operací a jakákoli tvrzení naznačující opak jsou nesprávná. Pozorovali jsme nedávné aktivity komunitní těžby spojené s Binance Launchpool, které vedly ke krátkodobým arbitrážním příležitostem, uvádí TUSD na X.

V pondělí Binance oznámila plány na farming tokenů Manta (MANTA) vložením BNB a FDUSD do svého nejnovějšího Launchpoolu. Společost nicméně vyloučila TUSD, který do té doby uživatelé mohli použít pro všechny nabídky Launchpool stakingu.

Právě tato skutečnost podle týmu přiměla držitele, aby rychle směnili své TrueUSD tokeny na jiný stablecoin, který by bylo možné k farmaření tokenů MANTA použít.

Po depegu tým TrueUSD oznámil, že upgradoval svůj systém kontroly rezerv fiatu. Společnost využila služeb účetní firmy Moore Hong Kong k poskytování denních atestací fiatových rezerv stablecoinu vedle svého současného poskytovatele The Network Firm, aby zvýšila důvěru.

Samotný krok Binance si nicméně někteří členové kryptosvěta pochvalovali.

Velká podpora pro Binance za to, že ve svých nejnovějších poolech nepodporuje TUSD. Podvodné aktivum Justina Suna, ke kterému má mint keys, by nikdy nemělo být považováno za prvotřídní stabilní aktivum. Je to velký krok k vyčištění Binance v zájmu celého odvětví od Richarda Tenga [nový CEO Binance].

Čtěte dále:

Rok 2024 očima správce aktiv VanEck: Bitcoin dosáhne nového cenového maxima a Binance ztratí prvenství

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *