Středa, 6 listopaduVítejte na českém hodlerském webu!

Jak a kde začít investovat do kryptoměn v roce 2024? Toto si přečtěte před tím, než dáte peníze do krypta

Investice do kryptoměn má svá specifika. Ponořte se do postupů a strategií, které mohou krypto nováčci použít k navigaci v oblasti digitálních aktiv v roce 2024.

S nástupem nového roku se kryptoměny určitě nikam neporoučí, ale naopak pronikají do každodenního života lidí stále větší měrou. Krypto není žádný strašák a určitě nepatří do žádné šedé zóny. Pokud do kryptoměny investujete, nemusíte se nikam schovávat, přestože některé velmi nešťastné výroky některých politiků naznačují opak.

Jak tedy začít? Orientace ve světě kryptoměn může být pro nováčky náročná, ale stále však existuje několik základních a účinných způsobů, jak mohou noví investoři tento prostor prozkoumat.

Tip číslo jedna, před investicí začněte samostudiem

Velmi dobrá rada zní, začněte před nákupem zjišťovat informace. Základní kámen úrazu těch, kteří na vidině ziskové investice do kryptoměn prodělali celoživotní úspory, je zbrklost a nedostatek povědomí o základech. Děláte tedy velmi dobře, že jste navštívili tento článek.

Více základních informací si po prostudování tohoto článku můžete sami najít na našem kryptoměnovém vzdělávacím hubu Základy kryptoměn.

Co je třeba znát? Zvýšenou pozornost byste měli věnovat článkům o bezpečnosti, co je to blockchain, seed a privátní klíč či podrobnému průvodci nákupem kryptoměny pro začátečníky (zde).

Velmi zajímavé jsou i hodlerské základy, například co je Hodl, průvodce kryptoměnovou peněženkou, či top 3 investiční strategie na kryptomarketu (zde).

Tip číslo dva, vyberte správnou burzu

Kryptoměny nikdy nekupujte přes odkazy na platformách, které na vás vyskočí někde na internetu, nebo vám formou spamu přistanou na e-mailu či na sociální síti. Jen tato jednoduchá rada zachrání většinu nováčků, kteří naletěli podvodníkům.

Své krypto si kupte na jedné z ověřených a roky fungujících kryptoměnových burz či směnáren. Dobře si vyberte a před registrací a nákupem věnujte 5 minut a vygooglete si reference resp. recenze ostatních uživatelů.

Můžete zvolit některou z českých platforem, ale není určitě třeba se bát ani těch zahraničních. S angličtinou vám přitom snadno pomůže některý z online překladačů, takže ani její neznalost není překážkou. Další možností jsou i bitcoinové bankomaty v každém větším městě.

Mezi zavedené burzy a směnárny patří Coinbase, Binance, KuCoin, Bitfinex, Kraken, atd. Když hledáte směnárnu nebo burzu, volte klasickou platformu pro vstup do kryptoměn a naopak se obloukem vyhněte trading platformám slibujícím nereálné zhodnocení, podezřele vysoké bonusy a podobně.

Tip číslo tři, pořiďte si vhodnou peněženku

Tak jednoduché to je. Pro úspěšný nákup kryptoměny toho skutečně není třeba mnoho. Poté, co si na zavedené burze koupíte své první BTC či jinou kryptoměnu, vložte si ji do bezpečné peněženky a uložte na delší dobu ve vlastní správě.

Pro menší částky lze zvolit některou z online peněženek, ale obecně se za nejbezpečnější dostupné peněženky považují ty hardwarové, tedy fyzické. Investice do peněženky v řádu několika tisícovek se určitě vyplatí, vezmeme li do úvahy, že dlouhodobá investice často tuto částku mnohonásobně převyšuje a tyto peníze chcete samozřejmě ochránit co nejlépe.

Nejpoužívanější hardwarvé peněženky, které vám s tím pomohou, zahrnují dva výrobce. Česká společnost Trezor vyrábí peněženky oblíbené zejména bitcoinery a početnou komunitou bitcoinových maximalistů, byť nabízí i možnost úschovy některých altcoinů, jako je Ethereum či Litecoin. Naopak francouzský Ledger je obecně vhodnější pro ty, kteří plánují větší měrou zabrousit do vod menších kryptoměn, ale BTC si do ní samozřejmě můžete uložit taky.

Tip číslo čtyři, zbytečně nekombinujte

Méně je někdy více, proto tento návod končí číslovkou čtyři, stejně jako rok 2024, a proto vám radíme zbytečně nekombinovat. Držte se jednoduché dlouhodobé investice a nehledejte zkratky a rychlé cesty ke zbohatnutí, které se často ukážou jako pasti.

Praxe nás učí, že čím více zásahů, čím více pokusů o rozmnožení bohatství, tím více chyb nasekáte. Nemůžeme vám doporučit snahu o nalezení těch nejvíc juicy třešniček a projektů, které udělají stonásobek, nebo budou těmi nejlukrativnějšími.

Každý investor v tomto sehraje boj sám se sebou. Vaše mysl vám bude říkat, že byste měli něco dělat, že je třeba přiložit ruku k dílu a čím víc snahy do toho dáte, tím víc vyděláte. Opak je bohužel často pravdou.

Naše doporučení tak zní, své hlavní portfolio kryptoměn nechte bezpečně a klidně ležet na hardwarové peněžence, nikomu se s ním nechlubte a udržte si v bezpečí svůj seed, který vám peněženka na začátku vygenerovala. Nic vám však nebrání učit se a zkoušet s malými obnosy (jiných) peněz na celé řadě blockchainových web3 platforem. Pokud se budete nudit, za malé částky si můžte hrát a zkoušet všechno, co svět DeFi nabízí.

Nezapomeňte také sledovat každodenní dění ve světě kryptoměn a k tomu vás určitě rádi uvidíme na našem webu Kryptohodler.cz.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *