Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Donald Trump slibuje, že v případě svého zvolení prezidentem nikdy nedovolí vytvoření CBDC ve Spojených státech

Bývalý prezident Spojených států a kandidát do nadcházejících voleb Donald Trump zvedl pochodeň některých prezidentstlých kandidátů s malou šancí na zvolení, kteří se ostře stavěli proti CBDC. Trump slíbil, že programovatelné peníze nedovolí.

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump během předvolebního projevu v Portsmouthu za velkého jásotu a potlesku složil slib. Uvedl, že „nikdy nedovolí“ Federálnímu rezervnímu systému vytvořit digitální měnu centrální banky.

Slib během předvolebního projevu v Portsmouthu ve státě New Hampshire zazněl 17. ledna. Bývalý prezident řekl:

Dnes večer dávám další slib, že ochráním Američany před vládní tyranií. Nikdy nedovolím vytvoření digitální měny centrální banky.

Deklarace se setkala s nadšeným potleskem, na který Trump odpověděl: „Nevěděl jsem, že víte tolik. V New Hampshire jsou velmi chytří lidé.“ Následně pokračoval ve vysvětlování:

Taková měna by dala federální vládě, naší federální vládě, absolutní kontrolu nad vašimi penězi. […] Mohli by si vzít vaše peníze a vy byste ani nevěděli, že jsou pryč.

Bylo by to nebezpečné ohrožení svobody a já mu zabráním v příchodu do Ameriky

Šedesáté americké prezidentské volby se budou konat 5. listopadu 2024. CBDC jsou nyní jedním z hlavních volebních témat, přičemž Donald Trump navázal na další kandidáty, kteří se postavili proti, ke kterým patří například floridský guvernér Ron DeSantis.

Dalším je Vivek Ramaswamy, další uchazeč o nominaci Republikánské strany, který navrhl politický rámec zaměřený na krypto. Ramaswamy odstoupil z kandidatury 15. ledna po výsledcích shromáždění v Iowě, kde skončil se zhruba 8 % hlasů. Oficiálně podpořil Trumpa.

Čtěte dále:

Přijetí eura Českou republikou by znamenalo zavedení CBDC! Je 30 miliard důkazů, že to ECB myslí vážně

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *