Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Trezor odhaluje až 66 tisíc uživatelů zasažených phishingovým útokem v rámci rozsáhlého incidentu úniku dat

Podle společnosti vyrábějící hardwarové peněženky Trezor je třeba, aby uživatelé dbali zvýšené bezpečnosti poté, co portál podpory třetí strany, který používají, postihl bezpečnostní incident.

„Chceme naše uživatele ujistit, že jejich digitální aktiva nebyla tímto incidentem žádným způsobem ohrožena,” uvedl Trezor a dodává:

Bezpečnostní incident, který jsme identifikovali, má důsledky pro zákazníky, kteří komunikovali s podporou Trezor od prosince 2021. I když to představuje malou část celé naší uživatelské základny, během této doby bylo v systému přítomno až 66 000 kontaktů. Snažíme se spolupracovat s poskytovatelem služeb třetí strany, abychom incident komplexně prošetřili.

Společnost dále hovoří o tom, že její interní audit incidentu naznačuje, že útočník mohl získat přístup ke kontaktním údajům, což by znamenalo únik datábáze e-mailů a jmen či přezdívek uživatelů hardwarové kryptopeněženky.

Neoprávněný přístup k portálu podpory třetí strany měl proběhnout 17. ledna, ačkoli Trezor v poznámce uvádí, že ještě nebyl potvrzen. Firma však uvádí, že považuje za svou povinnost uživatele varovat před možností, že jejich údaje byly kompromitovány, což by znamenalo, že jim hrozí phishingový útok.

Společnost dále uvedla, že poslala e-mail všem 66 000 dotčeným kontaktům, aby je o incidentu informovala.

Chceme zdůraznit, že tímto incidentem nebyly ohroženy žádné finanční prostředky našich uživatelů. Vaše zařízení Trezor je dnes stejně zabezpečené jako včera.

Ačkoli Trezor uvedl, že zatím žádné související útoky nezaznamenal, někteří uživatelé peněženky již hlásí pokusy o odcizení jejich kryptoměn. Podvodníci mohou žádat o sdělení seedu e-mailem, což ukazuje jeden z ohlášených phishingových útoků ze dne úniku.

Ani hardwarová peněženka vás sama o sobě nemusí ochránit před ztrátou kryptoměn. Je potřeba zásadně chránit a nikdy nikomu nesdělovat svá hesla, seedy a privátní klíče a dodržovat také další bezpečnostní pravidla.

Čtěte dále:

Jak a kde začít investovat do kryptoměn v roce 2024? Toto si přečtěte před tím, než dáte peníze do krypta

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *