Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Pán mi řekl, abych dal svým ovečkám 10násobek! Pastor Eli Regalado se přiznal k podvodu fakecoinu INDXcoin

Online pastor Eli Regalado říká, že své komunitě prodal přes 3 miliony bezcenných tokenů, protože mu „Pán“ řekl, aby dal svým následovníkům 10násobky investic. Později své oběti vyzval, aby se přestaly hnát za mamonem.

Bizarní případ spojení náboženství a online podvodného schéma se odehrál v USA. Online pastor z Colorada čelí vážným obviněním poté, co měl prodávat „bezcenné“ kryptoměny svým následovníkům.

Eli Regalado a jeho partnerka Kaitlin Regalado byli obviněni z podvodu za svou roli při vydávání a marketingu falešného tokenu INDXcoin

Coloradská komise pro cenné papíry k tomu uvedla:

Online pastor byl v CO obviněn z podvodu s kryptoměnami v hodnotě 1,3 milionu dolarů. Zveřejnil devítiminutové video, ve kterém vysvětluje, že mu Pán řekl, aby prodal kryptoměnu bez jasného výstupu a část výtěžku utratil za „přestavbu domu, kterou nám Pán řekl udělat.”

V podivném 9minutovém videu zveřejněném na oficiálních stránkách INDXcoinu zakladatel a pastor Eli Regalado řekl uživatelům komunity INDXcoin, že obvinění vznesená proti němu a jeho partnerce jsou pravdivá.

Obvinění spočívá v tom, že jsme si s Kaitlin strčili do kapsy 1,3 milionu dolarů a já chci jen vyjít s pravdou ven a říct, že tato obvinění jsou pravdivá.

Podle žaloby se Regalado zaměřoval na křesťanské komunity v Denveru a tvrdil, že mu Bůh přímo řekl, že investoři zbohatnou, pokud vloží peníze do INDXcoinu.

Komisař komise pro cenné papíry Colorada Tung Chan k tomu dodal:

Tvrdíme, že pan Regalado využil důvěry a víry své vlastní křesťanské komunity a že jim nabízel obskurní sliby bohatství, aby jim prodal v podstatě bezcenné kryptoměny.

Od června 2022 do dubna 2023 údajně INDXcoin získal téměř 3,2 milionu dolarů od více než 300 investorů prostřednictvím platformy nazvané Kingdom Wealth Exchange. Většina z toho byla získána pouze z online církve Victorious Grace Church, kde Regalado slouží jako pastor a polovina podle pastora šla na daně IRS.

Bláznivá eskapáda s nádechem náboženství vyústila v zastavení činnosti Kingdom Wealth Exchange 1. listopadu minulého roku poté, co online pastor tvrdil, že není dostatek financí na udržení chodu interních serverů a dodal, že on a jeho partnerka jsou na „práhu chudoby.“ Následovníkům vzkázal, že musí „přestat být ovládáni mamonem (honba za penězi).”

Podle obvinění dvojice utratila většinu z částky 1,3 milionu dolarů na kosmetickou stomatologii, luxusní kabelky, sněžné skútry, renovace domů a luxusní dovolené.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *