Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cena Bitcoinu rychle klesá dolů po propadu pod 40 000 USD! ETF mělo 7. den obchodování čistý odliv 76 mil. dolarů

Cena Bitcoinu (BTC) zaznamenala nová sedmitýdenní minima a někteří analytici varovali, že se dostaví ještě větší propad, zatímco ETF zklamaly ty, kteří po jejich přijetí čekali, že příjde rychlý růst ceny krále kryptomarketu.

Update: Po dokončení článku se BTC dále propadal a jeho cena se propadla hlouběji pod 39 tisíc USD.

V tuto chvíli se Bitcoin obchoduje za 39 700 USD. Po včerejším propadu je to v letošním roce poprvé, kdy se hlavní kryptoměna obchoduje pod kulatou 40tisícovou cenovou hranicí. A jak naznačuje druhý graf, je to také poprvé za posledních 7 týdnů.

V pondělí začal Bitcoin klesat a po průrazu pod 40 tisíc dolarů se jeho cena dostala na pondělní intradenní low na ceně cca 39 500 dolarů, v závislosti na zvolené burze.

Spotové bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) zaznamenaly sedmý den obchodování čistý odliv 76 milionů, podle nových údajů od Bloomberg ETF analytika Jamese Seyffarta.

Seyffart napsal, že to byl celkově „špatný den“ pro bitcoinové ETF v „Cointucky Derby,“ přičemž Grayscale má největší čistý odliv mezi ETF fondy.

Jak vidíme na grafu, během 7. dne obchodování nově schválených fondů nabraly na síle odlivy z fondu společnosti Grayscale GBTC, které dosáhly 640 mil. dolarů. Většinu z toho však pohltily ostatní fondy v čele s IBIT od BlackRocku, který za den získal 272 milionů dolarů

Odlivy [GBTC] se nezpomalují – zvedají se. Jde o dosud největší odliv pro GBTC. Celkem je to zatím 3,45 miliardy dolarů.

Na čistém základě jsme viděli, že do spotových bitcoinových ETF proudí více než 1,1 miliardy dolarů, a to i po započtení odlivů GBTC, dodal nicméně Seyffart.

jak uvedl Cointelegraph, podle zákulisních informací bankrotující FTX stojí za velkou částí odlivů GBTC. Údajně již prodali zhruba dvě třetiny ze svých 22,8 milionů GBTC akcií.

Fond společnosti Grayscale zaznamenává odlivy od první minuty, kdy bylo spuštěno jeho obchodování. Důvodem je vybírání zisků investorů poté, co byl převeden na spotové ETF.

Dříve se akcie GBTC obchodovaly se slevou až 48 % oproti BTC/USD. Odlivy z tohoto fondu nejsou překvapením, protože konverze ETF byla pro držitele GBTC dlouho očekávanou šancí vystoupit za nominální hodnotu.

Analytik Ali již nejméně od začátku ledna očekával propad BTC v krátkodobém horizontu jako součást pohybů uvnitř dlouhodobého uptrendového kanálu.

Zdá se, že tento paralelní kanál platí! To naznačuje, že Bitcoin čelil odmítnutí na horní hranici kanálu ve výši 48 000 dolarů a nyní se vrátil k dolní hranici na 34 000 USD a poté se vrátí zpět k horní hranici na 57 000 USD, uvedl.

Probíhající korekce je spojena s likvidací FTX, vybíráním zisků z arbitráží GBTC a spekulativní sell-the-news. Poté, co tyto vlivy vyprchají, řada zkušených analytiků očekává oživení a případný růst na nová ATH možná ještě do konce roku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *