Pátek, 3 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Facebook kdysi pobouřil politiky plánem vydat kryptoměnu, nyní se vrací jako Meta a historie se opakuje

Američtí zákonodárci tlačí na společnost Meta kvůli jejím plánům zahrnujícím krypto a blockchain. Politici se ptají, co plánuje Meta Marka Zuckerberga udělat se svými pěti žádostmi o ochranné známky související s kryptoměnami podanými u USPTO.

Bývalý Facebook – společnost Meta – opět vyvolává povyk v řadách amerických zákonodárců, kteří si, zdá se, na společnost Marka Zuckerberga zasedli a hodlají mu za každou cenu znemožnit jakékoli myšlenky na zapojení kryptoměn.

Z nějakého důvodu jsou kryptoměny a blockchain ve spojení se společností Meta v USA něčím zapovězeným a politici jsou odhodlaní na toto tabu dohlédnout. Tak to alespoň vypadá, když přichází další potenciální bouře.

Výbor pro finanční služby Sněmovny reprezentantů Spojených států vyvíjí tlak na společnost Meta, aby odhalila veškeré plány týkající se blockchainu nebo kryptoměn, které může mít – vzhledem k tomu, že od roku 2022 je stále aktivních celkem pět žádostí o ochranné známky související s kryptoměnami a blockchainem.

Členka výboru Maxine Waters v pondělním dopise adresovaném generálnímu řediteli společnosti Meta Marku Zuckerbergovi a provoznímu řediteli Javieru Olivanovi vyčetla, že asi chtějí použít krypto.

Uvedla, že přihlášky ochranné známky – všechny podané 18. března 2022 – „se zdají představovat pokračující záměr rozšířit zapojení společnosti do ekosystém digitálních aktiv.”

Podle političky Meta 12. října 2023 sdělila členům výboru, že ve společnosti neprobíhají „žádné práce na digitálních aktivech.“ K tomu došlo poté, co v polovině roku 2019 Meta zrušila své plány na stablecoin Diem (dříve Libra) a související kryptopeněženku kvůli tlaku zákonodárců.

Znepokojivý závěr pro kryptosektor: Společnost Meta se v nejbližší době bude podrobně zpovídat politikům, zda náhodou nemá v úmyslu pokračovat v projektech zaměřených na Web3, krypto nebo digitální peněženky a jestli nespouští kryptoplatební platformu. To vše i bez přímého zákazu kryptoměn a nikoli v Číně či Severní Koreji, ale ve Spojených státech.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *