Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Právě někdo nasadil legendární videoherní střílečku z 90. let Doom na blockchain Dogecoinu prostřednictvím NFT

Technologie Ordinals, která začala na Bitcoinu, nyní umožňuje vývojářům přinést utilitu do sítě Dogecoin. Na poměry her stařičká, ale legendární střílečka z pohledu první osoby Doom se nyní nachází v síti memecoinu pomocí Doginals.

Doom je ikonická střílečka z pohledu první osoby poprvé vydaná v roce 1993, od které se odvíjí celá generace her, dnes poněkud nelichotivě přezdívaných boomer shootery. Nyní je dostupná v síti Dogecoin díky relativně novému protokolu, který umožňuje vývojářům ukládat velké množství dat na blockchain.

Vývojář Mini Doge oznámil, že nasadil hru z 90. let, která staví hráče proti démonům na Marsu, na Dogecoin. Doom se na síť kryptoměny dostal pomocí Doginals. Jde o memecoinovou verzi bitcoinových Ordinals, která trvale zapisuje informace do malých fragmentů DOGE.

Podobná technologie, které dala vzniknout variaci na NFT na Bitcoinu, nyní pomohla uložit celou hru DOOM na Dogecoinu. To znamená, že spuštění hry na Doginals načítá všechna herní data výhradně z dat uložených v síti Dogecoin. Nespoléhá se na žádné jiné zdroje mimo síť.

Vývojář Mini Doge (@minidogeart), který hru na Dogecoin umístil, uvedl:

Ð jako Dogecoin! Ð jako Doginals! Ð jako DOOM na Dogecoinu! Nyní navždy zapsáno na blockchainu Dogecoinu!”

Nasazená verze 30 let staré legendární střílečky je tzv. shareware. Obsahuje devět úrovní hry, které lze publikovat bez možnosti právních problémů.

Doginals byly poprvé spuštěny v únoru 2023 anonymním vývojářem ApeZordem, který také vytvořil Woof Wallet, vůbec první doginals peněženku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *