Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Odtoky GBTC zpomalily druhý den v řadě a 9 bitcoinových ETF nakoupilo 100 000 BTC do 7 dní po spuštění

Investoři se začínají ptát, zda již skončil prudký exodus bitcoinů z fondu GBTC společnosti Grayscale. Denní odlivy klesly na nejnižší hodnotu od dne uvedení do obchodování jako spotové ETF.

Odlivy z Grayscale’s Bitcoin Trust (GBTC) se již druhý den zpomalily, což vyvolalo záblesk naděje, že bitcoinové dumpingy v hodnotě miliard dolarů mohou být u konce.

Analytik ETF agentury Bloomberg Eric Balchunas uvedl, že odlivy GBTC zdánlivě klesají, ale stále jsou dle jeho slov relativně vysoké. Balchunas dospěl k závěru, že stále existuje příliš mnoho neznámých, aby bylo možné určit, kdy se „hromadný exodus“ GBTC zastaví.

GBTC odlivy dnes činily „pouze“ 425 milionů dolarů, což je nejnižší pokles od prvního dne a zdánlivě klesající trend. To znamená, že je to stále poměrně velké číslo, uvedl.

Podle některých odhadů z vlajkového fondu společnosti Grayscale odteklo vce než 80 000 BTC v současné hodnotě bezmála 3,2 miliardy dolarů. Jiné hovoří o částce okolo 100 000 BTC.

Naproti tomu pak v prvních pár dnech po zahájení obchodování devět dalších spotových BTC ETF nahromadilo více než 100 000 BTC. Připomeňme, že MicroStrategy trvalo zhruba 300 dní, než tuto hranici překonala.

Z dat zveřejněných Cointelegraphem plyne, že devět spotových bitcoinových ETF, včetně BlackRock’s iShares Bitcoin Trust (IBIT) a Fidelity’s Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC), nakoupilo 102 613 BTC jen za prvních sedm dní po zahájení obchodování.

Podle nejnovější zprávy MicroStrategy o akvizici BTC držel tento gigant mezi hodlery k 26. prosinci 2023 celkem 189 150 BTC. ETF fondům trvalo pár dní, aby získaly více než 50 % těchto masivních držeb.

Podle veřejně oznámených údajů se IBIT společnosti BlackRock a FBTC společnosti Fidelity staly největšími kupujícími bitcoinů mezi spotovými BTC ETF od zahájení obchodování, když nasbíraly 37 304 BTC a 29 232 BTC. Následuje Bitwise Bitcoin ETF (BITB) a ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) s 16 451 BTC a 10 630 BTC.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *