Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Cena privacy coinu Monero (XMR) bleskově padá o 37 %! Důvodem je delistování z kryptoburzy Binance

Největší kryptoměna na trhu zaměřená na soukromí je vyřazena z burzy Binance, největší kryptoburzy na světě. Monero v úterý v reakci na nadcházející delistování přešlo do krvavého propadu.

Kryptoměnová burza Binance v úterý oznámila delistování několika kryptoměn, ke kterému dojde 20. 2. 2024 ve 03:00 UTC. K tomuto datu dojde na platformě k ukončení obchodování všech obchodních párů pro následující kryptoměny:

 • Aragon (ANT)
 • Multichain (MULTI)
 • Vai (VAI)
 • Monero (XMR)

Zalistování i delistování kryptoměn je běžná akce, kterou kryptoburzy provádějí pravidelně. Nicméně se zpravidla nestává, aby kryptoburza bez vážného důvodu odebrala některou z hlavních kryptoměn v několika předních desítkách projektů podle tržní kapitalizace.

Ačkoli Binance konkrétní příčinu neuvedla, nabízí se spekulace, že jde o tlak americké vlády. Ta má již delší dobu finanční technologie umožňující ochranu soukromí za zločinecké prostředky a dalo se tak předem očekávat jejich postupné vytlačování z trhu.

Binance je navíc po nuceném odchodu zakladatele Changpenga Zhaa z funkce CEO a jeho trestním obvinění pod drobnohledem amerických úřadů. Burza v listopadu minulého roku zaplatila masivní pokutu 4,3 miliardy dolarů a stále ještě čelí obvinění SEC, že jsou některé kryptoměny cenné papíry.

Monero je od roku 2014 hojně vyhledáváno uživateli, kteří hledají soukromé transakce a peněženky na blockchainu. Po oznámení okamžitě prudce klesla cena XMR. Pár hodin stačilo k tomu, aby mince spadla z necelých 166 dolarů až téměř ke stodolarovce.

Pád, kterému XMR čelilo, dosáhl asi 37 %, což potvrzuje silný vliv přítomnosti coinu na kryptoburze na cenu. Stejný efekt v opačném gardu využívají krátkodobí obchodníci, kteří ihned po oznámení nakupují kryptoměny určené k zalistování, ve snaze předběhnout trh a vygenerovat profit.

Podle oznámení kryptoburzy, když provádí kontroly svých podporovaných aktiv, zvažuje různé faktory, ke kterým patří:

 • Odhodlání týmu k projektu.
 • Úroveň a kvalita rozvojové činnosti.
 • Objem obchodů a likvidita.
 • Stabilita a bezpečnost sítě před útoky.
 • Stabilita sítě / chytré smlouvy.
 • Úroveň veřejné komunikace.
 • Reakce na pravidelné žádosti o due diligence.
 • Důkazy o neetickém / podvodném jednání nebo nedbalosti.
 • Příspěvek ke zdravému a udržitelnému krypto ekosystému.

Po rezignaci Zhaa, který se koncem minulého roku přiznal k porušení zákonů proti praní špinavých peněz, Richard Teng, nový generální ředitel Binance, zdůrazňoval, že burza přijala korporátnější a transparentnější obchodní model.

Rostin Behnam, předseda Commodities Futures Trading Commission (CFTC), řekl, že Zhao stráví nějaký čas ve vězení a bude zasažen jak trestně, tak civilně, aby vyslal zprávu průmyslu. Delistování Monera z Binance může být některými uživateli vnímáno jako podobný typ zprávy.

Další:

Nalezeno Monero z hacku Vastaamo; Solana DEX Jupiter překonává Uniswap; XRP peněženky na ATH: Kryptozprávy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *