Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Binance jmenuje Richarda Tenga generálním ředitelem! Changpeng Zhao byl donucen odejít z čela kryptoburzy

Binance se dohodla s americkou vládou v případu žaloby ministerstva spravedlnosti ohledně nedostatku dodržování předpisů v oblastí praní špinavých peněz. Největší změnou se zdá být odchod zakladatele Changpenga Zhaa (CZ) z pozice generálního ředitele největí kryptoburzy světa.

Changpeng Zhao přiznal, že z jeho strany došlo k pochybením a oznámil, že odstupuje ze své funkce generálního ředitele Binance. Uvedl:

Dnes jsem odstoupil z funkce generálního ředitele společnosti Binance. Přiznávám, že to nebylo snadné, co se týče emocí. Ale vím, že je to správné. Udělal jsem chyby a musím za ně nést odpovědnost. Je to nejlepší pro naši komunitu, pro Binance i pro mě samotného. Binance už není dítě. Je čas, abych ji nechal chodit a běhat.

CZ a Binance přistupují na dohodu s ministerstvem spravedlnosti kvůli údajnému porušování předpisů proti praní špinavých peněz (AML) a financování terorismu. Výsledné vypořádání bude společnost stát 4,3 miliardy dolarů.

S potěšením oznamujeme, že jsme dosáhli řešení s několika americkými agenturami souvisejícími s jejich vyšetřováním. To nám umožňuje obrátit stránku na náročnou, ale transformující kapitolu učení, která nám pomohla stát se silnější a ještě bezpečnější platformou.

Dohoda navíc zabrání Zhaovi stát v pozici šéfa či jednatele jakékoli kryptoměnové společnosti. Mimo to Zhao zaplatí pokutu 50 milionů dolarů, která bude vyměřena přímo jemu. Nebude se však muset vzdát svých akcií a zřejmě si neodpyká žádný trest.

Novým CEO Binance se stává dosavadní šéf pro regionální trhy mimo Spojené státy Richard Teng. Jeho povýšenÍ současně s oznámením dohody potvrdil CZ, který uvedl:

Richard je vysoce kvalifikovaný lídr a díky svým více než třicetiletým zkušenostem v oblasti finančních služeb a regulace provede společnost dalším obdobím růstu. Zajistí, aby společnost Binance dosáhla další fáze bezpečnosti, transparentnosti, dodržování předpisů a růstu.

Nový šéf Binance již také poděkoval za důvěru projevenou jeho jmenováním do pozice CEO největší světové kryptoburzy podle objemů, kterou podle svých slov přijímá s pokorou. Zdůraznil, že platformě vkládá svou důvěru přes 150 milionů zákazníků a on tuto jejich důvěru nehodlá zklamat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *