Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburzy na odstřel: Bittrex Global oznamuje, že deaktivuje svou platformu a veškeré obchodní operace

Říkejte si co chcete o bullish náboji bitcoinových ETF, ale bez kryptoburz hrozí, že Bitcoin (BTC) v rukou velkého množství drobných hodlerů nebude. Kryptoburzy jsou v poslední době oblíbeným terčem hackerů i vlád a jedna po druhé čelí tvrdé zkoušce. Nyní končí Bittrex.

Kryptoměnová burza Bittrex Global se sídlem v Lichtenštejnsku oznámila, že plánuje ukončit operace. V aktualizaci z 20. listopadu zveřejněné na svých webových stránkách Bittrex Global varoval zákazníky, aby neprováděli žádné nové vklady.

S velkou lítostí vám oznamujeme, že Bittrex Global se rozhodl ukončit své operace. S účinností od pondělí 4. prosince 2023 budou všechny obchodní aktivity na Bittrex Global deaktivovány. Po tomto datu budou zákazníci moci aktiva stáhnout pouze v rámci procesu likvidace.

Všem našim zákazníkům důrazně doporučujeme, aby se přihlásili ke svému účtu a co nejdříve vybrali aktiva. Všechny finanční prostředky a tokeny zůstávají na platformě Bittrex Global v bezpečí a jsou kdykoli k dispozici pro výběr – v souladu s platnými zákony a našimi smluvními podmínkami.

4. prosince platforma pozastaví obchodní aktivity a povolí pouze určité výběry. Oznámení přišlo zhruba devět měsíců poté, co americká odnož Bittrexu v reakci na regulační prostředí opustila USA a skončila.

„Toto rozhodnutí nebylo učiněno lehce a chápeme nepříjemnosti, které může mít pro naše vážené zákazníky,” uvádí Bittrex Global a dodává:

Na naši platformu neprovádějte žádné vklady. Nemůžeme zaručit, že budou bezpečně přijaty. Pokud odešlete vklad, vaše prostředky mohou být v důsledku pokusu o převod trvale ztraceny.

Zatímco Bitttrex.US působil v USA, globální společnost nikoli. Jak naznačil generální ředitel Bittrex Global Oliver Linch, i přesto kryptoburzu nějakým způsobem tato politika odsoudila k zániku:

V tom [rozhodnutí ukončit činnost] hrálo roli všechno, ale ve skutečnosti jsme zjistili, že mnohem více než samotná akce SEC a to, co z ní vyplynulo, je postoj amerických regulačních orgánů. Ačkoli jsme nikdy nebyli v USA a nikdy jsme neměli americké zákazníky, to, co se děje v USA, ovlivňuje celý svět. Regulační nejistota, která prostupuje americkým trhem, má dopad na zbytek světa.

Americká kryptoburza Bittrex vyhlásila bankrot v květnu poté, co dosáhla vyrovnání se SEC v hodnotě 24 mil. dolarů. Vedení tehdy uvedlo, že podnikání v USA není životaschopné.

SEC také v dubnu obvinila Bittrex Global „v souvislosti s provozováním jedné sdílené knihy objednávek spolu s Bittrexem.“ Není jasné, do jaké míry právě tyto kroky regulátora přispěly k tomu, že kryptoburza se sídlem v Lichtenštejnsku nyní oznámila ukončení provozu.

Situace okolo kryptoměnových burz je vážná a čistě na základě názoru současného předsedy SEC Genslera de facto všechny porušují americké zákony o cenných papírech. To v podstatě říká, že veškeré obchodování reálných kryptoměn je přinejmenším v současné podobě podle postoje tohoto regulátora nezákonné.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *