Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Senátorka Cynthia Lummisová kritizuje SEC po žalobě Krakenu: Regulátor nemůže určovat pravidla vymáháním

Americká komise pro cenné papíry (SEC) uvalila na kryptoburzu Kraken nové soudní stíhání a senátorka Wyomingu Cynthia Lummis z toho zřejmě není vůbec nadšená.

SEC obvinila Krakena z provozování své krypto obchodní platformy jako neregistrované burzy cenných papírů, brokera, dealera a clearingové agentury. Podle žaloby z tohoto týdne navíc údajně míchala svá aktiva s prostředky zákazníků.

Regulátor tvrdí, že si burza se sídlem v San Franciscu vydělala stovky milionů dolarů nezákonným zprostředkováním nákupu a prodeje toho, čemu kostrbatě říká “cenné papíry kryptoměn.“

Kryptohodler také informoval, že ve skutečnosti má SEC na mysli jednoduše kryptoměny, včetně Cardana, Solany, Polygonu a dalších, o kterých však tvrdí, že jsou to cenné papíry. Zda skutečně jsou, necháme na soudech, ale ať si každý z vás, kdo kdy koupil nějakou kryptoměnu, odpoví sám, zda měl pocit, že nakupuje cenný papír.

Gurbir S. Grewal, ředitel divize SEC pro prosazování regulace, v tiskové zprávě říká, že Kraken upřednostnil zisky před ochranou investorů:

Tvrdíme, že Kraken učinil obchodní rozhodnutí sklízet stovky milionů dolarů od investorů, místo aby dodržoval zákony o cenných papírech. Toto rozhodnutí vyústilo v obchodní model plný střetů zájmů, které ohrozily finanční prostředky investorů.

Je to jen další příklad „vynucování,“ konstatovala ohledně akce americká senátorka Cynthia Lummisová. Uvedla:

Společnosti s krypto aktivy se opakovaně pokoušely získat pokyny od SEC jen proto, aby byly stejně následně zasaženy donucovacími opatřeními, které způsobily zbytečné škody spotřebitelům. Je čas, aby Kongres schválil regulační rámec, který poskytne SEC jasná pravidla o tom, co je cenný papír a co je komodita. Zákon Lummis-Gillibrand Responsible Financial Innovation Act zkrotí SEC a umožní finančním inovacím prosperovat ve Spojených státech.

Politička bude usilovat o schválení tohoto zákona již začátkem příštího roku. Rok před tím, začátkem tohoto roku, Kraken rovněž čelil různým obviněním ze strany SEC. Společnost tehdy souhlasila s tím, že zastaví své stakingové služby a zaplatí občanskoprávní pokutu ve výši 30 milionů dolarů. Přesto je nyní zpět u soudu proti SEC.

Spoluzakladatel společnosti Kraken Jesse Powell k tomu uvedl:

Poselství je jasné: 30 milionů dolarů vám koupí asi 10 měsíců času před tím, než se SEC vrátí a znovu vás začne vydírat. Právníci mohou udělat hodně s 30 miliony dolarů, ale SEC ví, že skutečný boj bude pravděpodobně stát 100+ milionů dolarů a drahocenný čas. Pokud si to nemůžete dovolit, dostaňte svou krypto společnost z válečné zóny USA.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *