Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Nalézá Jim Cramer ztracenou sebereflexi? Na Bitcoinu vydělal, přestože druhým radil okamžitě prodat vše

„Vydělal jsem spoustu peněz,“ řekl Cramer s tím, že udělal chybu. Muž, který dává tak špatné tipy, že to část sledujících považuje za reverzní indikátor, dokázal na bitcoinech vytvořil zisk, přestože naléhal na investory, aby kryptoměnu prodali.

Trhový komentátor Jim Cramer mlčky přiznal, že se ohledně Bitcoinu mýlil a rozdával ztrátové lístky do “loterie” obchodování. Analtik uznal, že to z jeho strany bylo ukvapené, když doslova vyzval investory, aby prodali kryptoměnu.

V segmentu své show Mad Money na CNBC z 22. listopadu Cramer odpověděl na volajícího, který se ptal na nákup akcií bitcoinového těžaře CleanSpark, a řekl, že každý, kdo má bitcoiny rád, by měl zvýšit svou expozici.

Moderátor investičního programu k tomu řekl, že prý vždy zastával názor, že kdo má rád bitcoiny, nechť si je koupí. Následně hovořil o zisku a o svém omylu. Cramer pak ještě dodal, že navzdory tomu, že předtím neposkytl zrovna dokonalé signály na bitcoiny, stále vydělal spoustu peněz ze svých investic do nich.

To však určitě neplatí pro ty, kteří by se rozhodli jeho radami řídit. 5. prosince 2022 Cramer naléhal na investory, aby prodali všechny své kryptoinvestice bez ohledu na cenu, a řekl, že „nikdy není pozdě na prodej hrozné pozice.“ Tehdy jsme o tom vydali tento článek:

Dno je tady? Jim Cramer nabádá investory, aby hned prodali kryptoměny

V té době se Bitcoin obchodoval zhruba za 17 150 USD. Cena krále kryptomarketu od té doby vzrostla o téměř 120 %, přičemž v tento moment se největší kryptoměna obchoduje na kryptoburzách za 37 374 dolarů za 1 BTC.

Řada obchodníků na kryptomarketu vidí a mnozí memují Cramerovu podivnou schopnost předvádět nesprávné cally v naprosto klíčových okamžicích. V říjnu minulého roku bylo představeno inverse Cramer ETF (SJIM) – instrument navržen jako možnost, jak si vsadit na opak doporučení televizní osobnosti.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *