Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Justin Sun přitahuje hackery? Kryptoplatformy podnikatele zaznamenaly již 4 hacky během 2 měsíců: HTX

Rebranding Huobi na HTX vyvolal pozdvižení obočí a zdá se, že zcela oprávněně. Burza po svém přejmenování zaznamenává již druhý hack, při kterém ztratila 30 milionů dolarů.

Ve svém oznámení z 23. listopadu burza HTX slíbila, že plně kompenzuje veškeré ztráty aktiv v hot peněžence způsobené útokem a „100% zaručí bezpečnost uživatelských prostředků.“ Také prý obnoví služby do 24 hodin od útoku.

Den před dalším hackem HTX za 30 mil. USD proběhl exploit HTX HECO Chain bridge. Využití zranitelnosti v kódu nástroje pro přesun digitálních aktiv mezi HTX a jinými sítěmi, jako je Ethereum, vedlo ke krádeži kryptoměn za 86,6 milionů dolarů.

Jako by to nestačilo, další kryptoměnová platforma související se Sunem, burza Poloniex, 10. listopadu prodělala hack za nejméně 100 milionů USD. Podle blockchainové bezpečnostní firmy CertiK byl incident pravděpodobně kompromitováním soukromého klíče.

K prvnímu hacku HTX došlo koncem září, jen pár dní po změně značky na zkratku, která všem připomíná kauzami opředenou FTX. Neznámý útočník si tehdy odnesl kryptoměny téměř 8 milionů dolarů.

Justin Sun je zakladatel Tronu (TRX) a podnikatel, který vlastní HTX, údajně nepřímo vlastní také Poloniex a mimo jiné je také CEO BitTorrentu. Kryptokomunitou byl vnímán jako kontroverzní postava, což se projevilo například když převzal blockchainovou sociální platformu Steemit a řada uživatelů před ním utekla na nový fork Hive.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *