Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptokomunita se divila, když rebranding Huobi na HTX evokoval FTX. Nyní burza hlásí hack za 7,9 mil. USD!

Kryptoměnová burza HTX se krátce po změně jména z Huobi potýká s hackem a krádeží mnoha milionů dolarů v etherech. Navíc tvrdí, že zná identitu útočníka.

Podle blockchainové analytické platformy Cyvers došlo 24. září k útoku na kryptoburzu HTX společnosti Huobi Global. Platforma byla vykradena a škody údajně činí celkem 7,9 milionu dolarů v kryptoměnách.

Když si Cyvers uvědomila, k čemu došlo, na X uvedla:

Červený kód. 🚨Včera náš systém využívající ML zjistil podezřelou transakci zahrnující @HuobiGlobal a @HTX_Global.
Navzdory naší snaze a dotazům jsme nedostali žádnou odpověď.

Platforma vyčíslila ztrátu na 5 000 ETH v hodnotě bezmála 8 milionů dolarů, které byly zřejmě neoprávněně převedeny z horké peněženky burzy. Mince byly zaslány na novou adresu bez předchozí historie.

Terra Cl assic by ráda vstala jako phoenix z popela, komunita si odhlasovala ukončení mintování tokenů USTC

Huobi z jedné ze svých známých peněženek zaslala útočníkovi vzkaz v čínšitě, kde ho vyzvala, aby prostředky vrátil a za to si může nechat odměnu 5 % z celé částky:

Potvrdili jsme vaši pravou identitu. Vraťte peníze na 0x18709E89BD403F470088aBDAcEbE86CC60dda12e. Poskytneme vám 5% white hat bonus. Tato nabídka platí 7 dní a končí 2. října 2023. Pokud finanční prostředky do stanoveného termínu nevrátíte, požádáme o soudní zásah.

Když zpráva o hacku začala kolovat na internetu, vyšel s pravdou ven zakladatel kryptoměny Tron a investor do HTX (dříve Huobi) Justin Sun. Potvrdil ztrátu 5 000 ETH a uvedl, že uživatelské prostředky jsou v bezpečí a burza nyní funguje normálně.

HTX plně pokryla ztráty způsobené útokem a úspěšně vyřešila všechny související problémy, dodal Sun.

Kauza jako by dávala za pravdu lidské pověrčivosti, kdy k hacku došlo pouhých 11 dní poté, co Huobi veřejně oznámila rebranding na HTX. Mnozí toto rozhodnutí kritizovali a divili se, proč kryptoburza volí název tolik připomínající neblaze proslulou FTX.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *