Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Terra Classic by ráda vstala jako phoenix z popela, komunita si odhlasovala ukončení mintování tokenů USTC

Veškeré aktivity spojené s mintováním a vypouštěném více tokenů USTC do oběhu jsou u konce. Komunita v hlasování rozhodla, že chce, aby se někdejší dolarová fixace vrátila zpět.

Málokdy se stane, že se projekt, který prodělá kolaps, udrží při životě tak úspšně, jako se to stalo v případě Terra (LUNA) a propojeného algorytmického stblecoinu UST. Terra, po zhroucení nesoucí jméno Terra Classic (LUNC), má stále tržní kapitalizaci ve stovkách milionů – aktuálně přes 350 mil. USD.

Zatímco Do Kwon se zaměřil na tvorbu nového UST, budoucnost USTC “přenechal” komunitě. Ta si nyní, více než rok po kolapsu, odhlasovala zastavení mintování USTC.

Týden hlasování o změně skončil 21. září a skončil s přibližně 59 % hlasy komunity pro ukončení všech mintovacích aktivit, zatímco přibližně 38 % bylo proti změně.

Konkurzní správce Mt. Gox Nobuaki Kobayashi o rok prodlužuje lhůtu splatnosti závazků na říjen 2024

Cílem návrhu je „chránit komunitu a externí investory, kteří pálí USTC,“ aby bylo dosaženo opětovného navázání 1:1 na americký dolar. Jakákoli forma vlévání dodatečných tokenů do oběhu by podle návrhu byla „zcela proti jakémukoli úsilí komunity.“

Projekt zkolaboval v květnu 2022. Po depeggingu se Terra USD – kdysi čtvrtý největší stablecoin podle tržní kapitalizace – zhroutila na pouhých 0,13 dolaru a hodnota LUNA si volným pádem o cca 100% sáhla až na paritu s jedním satoshi.

V nejnovějším návrhu komunita Terra Classic uvedla, že tento krok „otevře dveře institucím, jako je Binance, aby začaly pálit USTC“ s vědomím, že jakékoli mintování a opětovné vydávání spálených jednotek je u konce.

Aktuálně se jednotka USTC obchoduje za necelých 0,013 USD a případná cesta zpět na dolar tak nebude vůbec snadná. Komunita vkládá svou naději v pálení, které probíhá mimo jiné na Binance, aktuální rychlostí celkem 10 030 USTC denně. V oběhu je 9,79 miliard USTC.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *