Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Nalezeno Monero z hacku Vastaamo; Solana DEX Jupiter překonává Uniswap; XRP peněženky na ATH: Kryptozprávy

Altcoinové Kryptozprávy se dnes týkají tří kryptoměn. Finské úřady vysledovaly transakce Monero spojené s hackem Vastaamo. Solana DEX Jupiter porazila Uniswap během airdropového šílenství. XRP peněženky raketově rostou na nové historické maximum.

Monero transakce z hacku Vastaamo

Finský Národní úřad pro vyšetřování údajně vysledoval transakce v kryptoměně Monero (XMR) v souvislosti s trestním procesem Juliuse Aleksanteriho Kivimäkiho a hackem Vastaamo.

Kivimäki je obviněn z hacku databáze soukromé firmy zabývající se duševním zdravím a požadování výkupného v kryptoměnách v hodnotě 40 BTC výměnou za nezveřejnění záznamů o více než 33 000 pacientech od poskytovatele psychoterapeutických služeb Vastaamo.

Firma nezaplatila a útočník se zaměřil na jednotlivé pacienty. Získané prostředky měl údajně směnit pomocí kryptoburzy nepožadující KYC na Monero, zde se je pokusil zamaskovat a následně na Binance vystoupil zpět do BTC.

Zatím nebylo zveřejněno, jak mohly úřady odkrýt monerové transakce. Privacy coin je známý svými silnými funkcemi ochrany osobních údajů a podle své oficiální webové stránky je Monero prohlašováno za nevysledovatelné.

Solana DEX Jupiter překonává Uniswap

24hodinové objemy směny na decentralizované burze (DEX) Jupiter ležící na blockchainu Solany (SOL) přesáhly 480 milionů dolarů. Jupiter dokonce porazil objemy na ethereovém DEXu Uniswap z protokolů v2 i v3, přičemž celkový objem obchodů těchto protokolů dohromady činil pouze 470 milionů USD.

Na vrchol žebříčku DEXů se burza dostala uprostřed šílenství po novém airdropu memecoinu Wen a zvýšených swapech stablecoinů. Airdrop si mohl nárokovat každý uživatel Solany, který byl v posledních šesti měsících v interakci s Jupiterem a také majitelé telefonu Saga od Solany.

Memecoin byl navržen jako experiment vývojářů z Jupiteru před netrpělivě očekávaným airdropem nativního tokenu burzy- JUP – jehož spuštění je aktuálně naplánováno na 31. ledna.

Počet XRP peněženek na ATH

Data kryptoanalytické firmy Santiment uvádějí, že počet peněženek obsahujících nenulový zůstatek XRP explodoval na nová historická maxima.

Novému historickému maximu předcházelo zdvojnásobení počtu peněženek držících XRP od února 2021. Společnost uvedla:

XRP Ledger má nyní 5,02 milionů různých peněženek, které obsahují více než nulu XRP coinů, což je nejvíce za více než 10 let, kdy se veřejně obchoduje. Šesté aktivum v žebříčku kryptoměn podle tržní kapitalizace více než zdvojnásobilo počet těchto peněženek za tři roky (+104 %), jak se síť rozšiřuje.


Další:

Globální uživatelská základna kryptoměn přesáhla v roce 2023 půl miliardy lidí, uvedla zpráva společnosti Crypto.com

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *