Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinoví investoři mohou mít možná poslední šanci na nákup BTC za nízké ceny, říká analytik Rekt Capital

Pseudonymní obchodník Rekt Capital říká, že by nyní mohlo vzniknout časové okno, které by mohlo být pro investory poslední šancí, jak získat bitcoiny za výhodné ceny.

Potenciální korekce proběhne během příštích dvou týdnů a investoři tak mohou mít příležitost nakoupit levněji. Alespoň to plyne z predikce Rekt Capital, který předvídá pouze dvoutýdenní okno, které může být pro investory poslední vhodnou příležitostí.

Rekt uvedl, že tržní akce kolem bitcoinového halvingu se obvykle odehrává v pěti fázích, přičemž první fáze má tendenci vytvářet pro investory fantastickou návratnost investic během několika měsíců po půlení.

Obecně platí, že jakýkoli retrace během tohoto období pravděpodobně představuje jednu z posledních výhodných příležitostí k nákupu Bitcoinu v období před půlením. Ve skutečnosti se Bitcoin již letos v lednu stáhl dolů o -18 %.

Jestli to už je ono, nebo dojde k hlubší korekci analytik neuvádí, ale říká, že 14denní okno se rychle zkracuje.

Následující 2. fáze je předhalvingová rally, která podle analytika obvykle nastne přibližně 60 dní před půlením. Krátkodobí obchodníci v tuto dobu vytvoří tržní akci “Buy the Hype” ve snaze později uskutečnit “Sell the News,” říká Rekt.

3. fáze je retracement po rally. V roce 2016 byl retrace před půlením hluboký a dosahoval propadu o 38 %. V roce 2020 pak korekce dosahovala 20 %.

„..Může trvat několik týdnů, takže investoři zapochybují, zda byl halving doopravdy býčím katalyzátorem ceny.”

Následuje fáze re-akumulace. Toto období může trvat až 150 dní (tj. 5 měsíců).

Mnoho investorů je v této fázi otřeseno kvůli nudě, netrpělivosti a zklamání z nedostatku zásadních výsledků v jejich investicích do BTC bezprostředně po půlení.

Poslední fázi analytik nazývá parabolický vzestupný trend. Během této fáze by se měl dostavit růst ceny Bitcoinu na nová historická maxima.

Halving bitcoinu je aktuálně odhadován na duben. Jde o snížení odměn za těžbu pro těžaře bitcoinů na polovinu a je široce považován za býčí katalyzátor pro cenu Bitcoinu v dlouhodobém horizontu.

Další:

Bitcoin po halvingu raketově vystřelí na 170 000 dolarů: Anthony Scaramucci, zakladatel Skybridge Capital

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *