Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

První člověk, kterému byl implantován čip „Telepatie“ Neuralink do mozku, se dobře zotavuje, říká Elon Musk

Noční můra z konspiračních teorií a sci-fi filmů může začít. Po světě se prochází první člověk s mozkovým čipem Neuralink. Ten se bude podle Muska jmenovat Telepatie, protože uživatelům umožní ovládat digitální zařízení pouze pomocí svých myšlenek.

Elon Musk uvedl, že první lidský pacient, kterému bylo implantováno mozkové-počítačové zařízení Neuralink, se dobře zotavuje. Implantát byl úspěšně přidán do lidského mozku v neděli 28. ledna.

Mozkový implantát Neuralink má za cíl pomáhat lidem s invaliditou nebo paralýzou komunikovat s telefonem nebo počítačem pouhými myšlenkami, řekl Musk a dodal, že první produkt společnosti Neuralink ponese název Telepatie.

Miliardář dále uvádí:

Představte si, že by Stephen Hawking dokázal komunikovat rychleji než rychlopísař nebo dražebník. To je cílem.

Klinické studie na lidech začaly v září 2023. Došlo k tomu poté, co Muskova společnost Neuralink v květnu 2023 obdržela schválení pro svou studii Precise Robotically Implanted Brain-Computer Interface (PRIME) od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv.

BCI funguje tak, že otevře malý kus v lebce pacienta a pomocí chirurgického robota implantuje zařízení Neuralink – které se skládá z „ultrajemných a flexibilních vláken“ – do oblasti mozku, která řídí záměr pohybu.

20. září Lékařský výbor pro odpovědnou medicínu v dopise adresovaném oddělení prosazování předpisů SEC napsal, že nejméně 12 mladých opic bylo usmrceno poté, co se u nich objevily vysilující zdravotní problémy přímo související s implantáty Neuralink.

Další:

Spotřeba energie v kryptoměnách vzroste do roku 2026 o více než 30 %, ale umělá inteligence sežere 10krát více

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *