Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum překonalo Polygon i Bitcoin v počtu nových uživatelů v roce 2023 s více než 15 miliony: Flipside

Podle společnosti Flipside, která se zabývá analýzou blockchainu, se Ethereum umístilo na vrcholu žebříčku sledovaných kryptoměn po získání 15,4 mil. uživatelů v minulém roce.

Ethereum podle on-chain analytiků v roce 2023 přilákalo nejvíc nováčků. Škálovací síť vrstvy 2 Polygon pak získala téměř tolik uživatelů kryptoměn jako Ethereum a v prvním pololetí dokonce vedla.

Polygon se tak může pochlubit 15,24 miliony získaných uživatelů, což je přibližně o 160 000 méně než 15,4 milionu nových uživatelů Etherea. Jako uživatel je zde definován ten, kdo provedl alespoň dvě transakce na konkrétním blockchainu, přičemž alespoň jedna se uskutečnila v roce 2023.

Polygon zahájil rok působivým počtem 2,8 milionu získaných uživatelů v lednu – což představuje více než 40 % z celkového počtu získaných uživatelů sítě v roce 2023, vysvětluje Flipside a dodává:

Od této chvíle Polygon zaznamenal v průběhu roku nejkonzistentnější pokles v počtu získaných měsíčních uživatelů v relativním vyjádření, ale stále je ve srovnání s dalšími sítěmi úspěšný.

Celkem bylo společností Flipside zaznamenáno 62 milionů získaných uživatelů v rámci osmi sledovaných blockchainů. Bitcoin se umístil na třetím místě s 10,65 miliony získaných uživatelů, zatímco Solana a Arbitrum uzavřely první pětici.

Nárůst počtu získaných uživatelů začal v březnu, současně s kolapsem Silicon Valley Bank, což mohlo otřást důvěrou v centralizované subjekty a podnítilo útěk k decentralizovaným alternativám úschovy, dodala firma.

Další:

Jak a kde začít investovat do kryptoměn v roce 2024? Toto si přečtěte před tím, než dáte peníze do krypta

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *